Haberler

İran Cumhurbaşkanı Reisi, Venezuela'da gençlerle buluştu

Abone Ol

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, resmi ziyaret kapsamında bulunduğu Venezuela'da Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun da katılımıyla gençlerle buluştu. Liderler, Venezuela'nın direnişini vurgulayarak, ülkeler arasında ticaretin artırılması için uluslararası para birimi doların değiştirilmesi gerektiğini belirtti.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, resmi ziyaret kapsamında bulunduğu Venezuela'da Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun da katılımıyla gençlerle buluştu.

Başkent Karakas'taki Teresa Carreno Tiyatrosu'nda düzenlenen "Gençlerle Buluşma" etkinliğine katılan liderler, birer konuşma yaptı.

Reisi, misafirperverliği dolayısıyla Venezuela halkına ve Maduro'ya teşekkür etti.

ABD'nin emperyalist sisteminin tek taraflı baskıcı uygulamalarına rağmen Venezuela'nın dirençli şekilde buna karşı koyduğunu belirten Reisi, halkın dayanışma içerisinde olduğunu söyledi.

Reisi, düşmanın direnerek mağlup edilebileceğini savunarak, "Emperyalizmin yol açtığı tüm zorluklara göğüs geren büyük kahraman Venezuela halkına içten saygılarımı sunmak istiyorum. Tecrübelerimiz bize bir halkın nasıl direnebileceğini gösterdi, politik ve sosyal olarak güçlü olmalıyız." ifadesini kullandı.

Uluslararası düzenin adaletsizlik üzerine inşa edildiğine işaret eden Reisi, "Mevcut uluslararası düzen, emperyalizmden yana olan bir düzendir, insan haklarını istismar eden bazı araç ve gereçlere sahipler. Talep ettikleri tek şey, doğal kaynaklarımızı sömürmek ve onlara istediklerini vermektir." değerlendirmesinde bulundu.

Reisi, yapay zekanın geliştirilmesi için Karakas merkezli teknoloji ofisi kurulacağını söyleyerek, Venezuela ile önemli yeniliklere imza atacaklarını bildirdi.

Ülkeler arasında ticaretin artırılması için uluslararası para birimi doların değiştirilmesi gerektiğini vurgulayan Reisi, "Yeni uluslararası düzenin üçüncü şartı ve mekanizması, ülkelerin kendi ulusal parasıyla ticaret yapması gerekir." dedi.

"25 anlaşmanın imzalandığı harika bir günü geride bıraktık"

Devlet Başkanı Maduro da Reisi'nin ülkesine yaptığı ziyaretle iki ülke arasındaki dostluk ve kardeşliğin daha da pekiştiğini dile getirdi.

Dostluk, dayanışma ve kardeşliğin iki ülke arasında sarsılmaz bir güce ulaştığını anlatan Maduro, "Her alanda en az 25 anlaşmanın imzalandığı harika bir günü geride bıraktık." ifadesini kullandı.

Maduro, İran'ın sağlık, eğitim, teknoloji, sanayi, gıda üretimi, sosyal ve kültürel alanlarda yükselen bir güç olduğunu vurgulayarak, "Gençler, Cumhurbaşkanı Reisi'nin sözlerine kulak verin. Bu mücadele çaba, mücadele ve disiplinle elde edildi." diye konuştu.

Kaynak: AA / Dünya

İbrahim Reisi Venezuela İran Dünya Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title