Haberler

Gazze'deki Filistinliler İsrail'in Ablukasını Protesto Etti

Son Güncelleme:
Abone Ol

Gazze Şeridi'ndeki Filistinliler, İsrail'in 2006'dan bu yana uyguladığı ablukayı protesto etmek için gösteri düzenledi. Protestocular, İsrail ablukasının kaldırılması için uluslararası müdahale çağrısını içeren pankartlar açtı.

Gazze Şeridi'ndeki Filistinliler İsrail'in 2006'dan bu yana uyguladığı ablukayı protesto etti.

Gazze'deki Liman Meydanı'nda abluka karşıtı sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen gösteriye onlarca kişi katıldı.

Filistin bayrakları taşıyan protestocular, İsrail ablukasının kaldırılması için uluslararası müdahale çağrısını içeren pankartlar açtı.

Gazze'deki Hükümet Enformasyon Dairesi Başkanı Selame Maruf, gösteride yaptığı konuşmada, "Dünyanın tüm ülkelerindeki limanların dış dünyaya erişimi var, ancak Gazzeliler sırf Filistinli oldukları için bu haklardan mahrum." dedi.

Maruf, uluslararası topluma ablukanın kaldırılması konusundaki yükümlülüklerini yerine getirme ve Gazze'deki insanların yaşam koşullarını iyileştirmek için çalışma çağrısında bulundu.

Gösteride, Gazze'deki İsrail ablukasının kaldırılmasını sağlamak ve Filistinlilerin sıkıntılarına dikkati çekmek amacıyla birçok Arap ve Avrupa ülkesinin katılacağı "Gazze Limanlarını Açın" kampanyasının başlatıldığı duyuruldu.

Gösterinin ardından Filistin bayrakları taşıyan küçük tekneler, "Gazze Limanlarını Açın" kampanyasının başlangıcı için sembolik olarak Gazze kıyılarından denize açıldı.

İsrail, yaklaşık 2 milyon Filistinlinin yaşadığı Gazze Şeridi'ni 2006'dan bu yana kara, deniz ve havadan abluka altında tutuyor.

Kaynak: AA / Dünya

Filistin İsrail Gazze Dünya Haberler

Bakmadan Geçme

Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (8 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Ziraat Türkiye Kupası Trabzonspor rakibi kim oldu? Trabzonspor ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Beşiktaş rakibi kim oldu? Beşiktaş ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Fenerbahçe rakibi kim oldu? Fenerbahçe ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Galatasaray rakibi kim oldu? Galatasaray ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası kura çekimi ne zaman? Masterchef Sergen ve Dilara sevgili mi? Masterchef 2023 Sergen Özen ve Dilara Başaran sevgili mi, açıklama geldi mi? 8 Aralık 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 8 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 8 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Elazığ deprem mi oldu? Az önce deprem mi oldu? SON DAKİKA! Elazığ depremleri! 8 Aralık Cuma AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 8 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 8 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 8 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Çarkıfeleği kim sunacak, Çarkıfelek ne zaman hangi kanalda?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title