Haberi Paylaş
Erbil: Sözde Kürdistan Parlamentosu Toplandı

Erbil: Sözde Kürdistan Parlamentosu Toplandı

Dünya Haberleri

Irak'ın kuzeyindeki Erbil kentinde, Sözde Kürdistan Parlamentosu toplandı.

Irak'ın kuzeyindeki Erbil kentinde, Sözde Kürdistan Parlamentosu toplandı.

Kuzey Irak'ın Erbil kentinde yapılan sözde Kürdistan Parlamentosu toplantısında, sözde Tabii Kaynaklar ve Bölge Bakanı'nın yemin ettiği bildirilirken, Parlamento Başkanı Adnan Müftü, yabancı yatırımcılar için düzenlenecek olan yeni yatırım kanununun oylanacağını duyurdu. Toplantıda bir konuşma yapan Sözde Kürdistan Parlamentosu Yasama Başkanı Şirvan Haydari, yabancı yatırımcılar için kanun çıkaracaklarını belirterek, "Şirketlere yatırım şansı için yerler verilecek. Irak kanunlarından ayrı olarak özel bir kararname çıkararak, buraya yabancı yatırımcının gelmesi sağlanacak. Kürdistan'ın ileri gitmesi ve yabancı yatırımcılar için bu kanunları yapmak zorundayız" dedi. Haydari, "Yollar, binalar, iş merkezi yapılması ve bürokrasinin önüne geçilmesi için çeşitli kolaylıklar sağlanacak" şeklinde konuştu.

Öte yandan Şirvan Haydari'nin konuşmasını Arapça yapması dikkatlerden kaçmadı. Parlamentoda alınan kararlarla Irak merkezi yönetiminden ayrı olarak, Kuzey Irak'ta yabancı yatırımcılar için özel kanun çıkarmış olacak.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Dünya

Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title