Haberler

Çanakkale'de Orman Yangını: 4 Vatandaş Dumandan Etkilendi

Abone Ol

Çanakkale'de çıkan orman yangını sürüyor. Yangının rüzgarın etkisiyle Bayramiç ilçesine doğru ilerlediği belirtiliyor. AFAD, yangınla ilgili bilgileri paylaştı.

MEHMET ANDAÇ

Çanakkale'de çıkan orman yangını sürüyor. Radar tepesi olarak bilinen bölgenin çevresinde süren yangının rüzgarın etkisiyle Bayramiç ilçesine doğru ilerlediği belirtiliyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ( Afad ), yangınla ilgili "4 vatandaşımız dumandan etkilenmiş olup, tedavilerine devam edilmektedir. Merkeze bağlı Kayadere, Yağcılar, Ulupınar, Belen, Kalabaklı ve Aşağıokçular köyleri AFAD koordinasyonunda Jandarma ekipleri tarafından tedbir amaçlı tahliye edilmiş olup; Kızılcaören ve Taşlıtarla köyleri için tahliye planları yapılmıştır. Çanakkale-Çan Karayolu araç ve Çanakkale Boğazı gemi trafiğine tedbir amaçlı kapatılmıştır" açıklamasını yaptı.

Çanakkale'nin merkeze bağlı Kayadere köyü yakınlarında henüz bilinmeyen bir nedenle bugün orman yangını çıktı. Çıkan orman yangını nedeniyle Çanakkale-Çan Karayolu ulaşıma kapatıldı. Radar tepesi olarak bilinen bölgenin çevresinde süren yangının rüzgarın etkisiyle Bayramiç ilçesine doğru ilerlediği ifade ediliyor.

AFAD, Çanakkale'de devam eden orman yangınına ilişkin bugün Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

"Damyeri mevkiinde, bugün meydana gelen orman yangınına müdahale çalışmaları Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda devam etmektedir. Bölgeye; AFAD, Orman Genel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma, Milli Savunma Bakanlığı, belediyeler ve özel idarelerden toplam bin 328 personel, 8 uçak, 26 helikopter, 202 arazöz, 30 su tankeri, 64 iş makinesi sevk edilmiştir.

"4 VATANDAŞIMIZ DUMANDAN ETKİLENMİŞ OLUP, TEDAVİLERİNE DEVAM EDİLMEKTEDİR. ÇANAKKALE-ÇAN KARAYOLU ARAÇ VE ÇANAKKALE BOĞAZI GEMİ TRAFİĞİNE TEDBİR AMAÇLI KAPATILMIŞTIR"

İçişleri Bakan Yardımcısı Sn.Münir Karaloğlu, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sn.Veysel Tiryaki ve AFAD Başkanı Sn. Vali Okay Memiş çalışmaları yerinde koordine etmek üzere bölgeye intikal etmiştir.  4 vatandaşımız dumandan etkilenmiş olup, tedavilerine devam edilmektedir. Merkeze bağlı Kayadere, Yağcılar, Ulupınar, Belen, Kalabaklı ve Aşağıokçular köyleri AFAD koordinasyonunda Jandarma ekipleri tarafından tedbir amaçlı tahliye edilmiş olup; Kızılcaören ve Taşlıtarla köyleri için tahliye planları yapılmıştır. Çanakkale-Çan Karayolu araç ve Çanakkale Boğazı gemi trafiğine tedbir amaçlı kapatılmıştır. Tüm imkanlarımız ile Yeşil Vatan için mücadele etmeye ve milletimizin yanında olmaya devam ediyoruz."

Kaynak: ANKA / Dünya

Çanakkale Jandarma Bayramiç AFAD Dünya Haberler

Bakmadan Geçme

Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 9 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 9 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 9 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 9 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Turabi kimdir, hangi yıllarda yarıştı? 9 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Juventus - Napoli maçı CANLI izle! Juventus - Napoli maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? Survivor 2024 kadrosu! Survivor 2024 All Star yarışmacıları belli oldu mu, kimler var? Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title