Haberi Paylaş
Barzani: Türk Topçusunun Ateşini Kınıyoruz

Barzani: Türk Topçusunun Ateşini Kınıyoruz

Dünya Haberleri

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kuzey Irak Sınırına 1 Ayda 4 Kez Top Ateşi Açtığını Öne Süren Irak Kürdistan Demokrat Partisi (ıkdp) Lideri Ve ‘kürdistan Bölge Başkanı’ Mesut Barzani, Her Türlü Sınır İhlalini Kınadıklarını Söyledi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kuzey Irak sınırına 1 ayda 4 kez top ateşi açtığını öne süren Irak Kürdistan Demokrat Partisi (IKDP) lideri ve ‘Kürdistan Bölge Başkanı’ Mesut Barzani, her türlü sınır ihlalini kınadıklarını söyledi.

Barzani, Kuzey Irak’ta su ve elektrik gibi konularda yaşanan sıkıntılar karşısında, protesto gösterilerinin artması üzerine Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani’ye bağlı Irak Kürdistan Yurtsever Birliği (IKYB) yöneticileri ile Selahaddin kentinde olağanüstü bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonunda soruları yanıtlayan Barzani, 3 gün önce Türk Silahlı Kuvvetleri`nin Amediye ilçesi Kanimasi beldesine bağlı Beduhe Köyü’ne, bu ay içinde 4’üncü kez top ateşi açtığı yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

“Ne Kürdistan Bölge Hükümeti, ne de lrak Hükümeti, bu bombardımanlar karşısında sessiz kalmamıştır. Bombardımanlara karşı tavır belirledik. Biz bunu kınadık. Şimdiye kadar öyle tehlikeli bir şey olmadı. Fakat, her türlü sınır ihlali ve müdahaleyi elbette ki kınıyoruz.¨

Toplantıda Kuzey Irak’a dışarıdan getirilen akaryakıt ve Bağdat’tan verilen elektriğin adil ve eşit dağıtımı konusu üzerinde durulurken, rafinerilerin terörist saldırılarına karşı daha sıkı korunması gerektiği vurgulandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Dünya

Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title