Haberi Paylaş
Barzani : Abd Temsilcisinin Yanında Kürt Temsilcisi De Olmalı

Barzani : Abd Temsilcisinin Yanında Kürt Temsilcisi De Olmalı

Dünya Haberleri

Irak Kürdistan Demokrat Partisi (ıkdp) Lideri Ve 'Kürdistan Bölge Başkanı' Mesut Barzani, Abd'nin Pkk İle Mücadelede Koordinatör Atama Hazırlığına İlişkin Çalışmalarını Değerlendirirken, Kurulması Öngörülen Komitede Bir Kürt Temsilcinin De Görev Alması Gerektiğini Söyledi. Sorunun Askeri Yöntemle...

Irak Kürdistan Demokrat Partisi (IKDP) lideri ve `Kürdistan Bölge Başkanı` Mesut Barzani, ABD`nin PKK ile mücadelede koordinatör atama hazırlığına ilişkin çalışmalarını değerlendirirken, kurulması öngörülen komitede bir Kürt temsilcinin de görev alması gerektiğini söyledi. Sorunun askeri yöntemlerle çözüleceğine inanmadıklarını belirten Barzani, son dönemde gündeme gelen ABD, Türkiye ve Irak arasında PKK sorunun çözülmesi için ortak bir komitenin oluşturulması ve Washington`un özel temsilci atanması konusunu değerlendirdi. Kürt lider, Türkiye ile sınırlarının bulunduğunu belirterek, ¨Böyle bir komitenin kurulduğundan bahsediliyor. Bu komite, Kürdistan temsilcisi olmadan ne yapabilecek? Bu komitede Kürdistan temsilcisi olacaktır. Eğer sorunun çözümü için barışçı ve demokratik çözümler aranırsa, biz bütün imkanlarımızla yardımcı oluruz. Ama askeri yönteme baş vurulursa biz taraf olmayacağız. Çünkü bu sorunun askeri yöntemlerle çözüleceğine inanmıyoruz¨ dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Dünya

Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title