300 Kişiyi Eritti - Haberler
Haberi Paylaş

300 Kişiyi Eritti

Demirören Haber Ajansı - Dünya
300 Kişiyi Eritti

Meksika'da Uyuşturucu Kartelinin Lideri İçin Çalışan ve 10 Yılı Aşkın Bir Sürede Öldürülen 300 Kurbanın Cesedini Asitle Yok Eden Bir Kişi Yakalandı.

Meksika’da uyuşturucu kartelinin lideri için çalışan ve 10 yılı aşkın bir sürede öldürülen 300 kurbanın cesedini asitle yok eden bir kişi yakalandı.

TIJUANA Kenti polisi cesetleri asitle yok eden Santiago Meza Lopez’in (45) bir otelde önceki gün yakalandığını duyurdu. Polis, Meza’nın, uyuşturucu çetesinin tetikçileri tarafından öldürülen kurbanların cesetlerini gömmeden önce, üzerlerine asit döktüğünü ve toprağın altında yok olmaya bıraktığını açıkladı. Cesetleri korku filmlerini çağrıştıran, dehşet verici bir yöntemle yok edilen kurbanların, Arellano Felix uyuşturucu karteli lideri Fernando Sanchez Arrellano’nun rakibi çetelerin üyeleri olduğu sanılıyor. Arrellano, geçtiğimiz ekim ayında yakalanmıştı.

600 dolar haftalık

Meza’ya cesetleri yok etmesi için çete tarafından 600 dolar haftalık verildiği de ortaya çıktı. Asker ve polisler Meza’yı, foto muhabirleri ve kameramanlar eşliğinde cesetleri asitle erittiği kulübeye götürdüler. Kulübenin duvarının dibinde, yeni kazılmış iki çukur dikkati çekti. Meksika’da uyuşturucu çeteleri arasında, Tijuana merkezli acımasız ve kanlı bir güç savaşı süregeliyor. Meksika’da geçen yıl uyuşturucuyla bağlantılı çıkan şiddet olaylarında 5 bin 300 kişi öldü. Uyuşturucuyla mücadele konusunda, Meksika makamlarına ABD yardımcı oluyor.

Demirören Haber Ajansı / Dünya

Haberler

title