Dünya Şampiyonu Ehliyet Sınavında

2007 Dünya Super Sport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Yarışları Daha Rahat Seyredebilmek İçin Karavan Aldığını ve Bu Nedenle de Ağır Vasıta Ehliyeti İçin Sınava Girdiğini Söyledi.

Dünya Şampiyonu Ehliyet Sınavında

2007 Dünya Super Sport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, yarışları daha rahat seyredebilmek için karavan aldığını ve bu nedenle de ağır vasıta ehliyeti için sınava girdiğini söyledi.

Yurt dışındaki Super Bike test sürüşlerinden sonra memleketi Adapazarı'na gelen Sofuoğlu, ağır vasıta ehliyet sınavına katıldı.

Direksiyon sınavında otobüs kullanan Sofuoğlu, otomobil ve motosiklet ehliyeti olmasına rağmen, ağır vasıta ehliyetine de ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Yarışları daha rahat takip edebilmek için, karavan satın aldığını kaydeden Sofuoğlu, şunları söyledi:

"Yurt dışındaki yarışları daha rahat izleyebilmek için kendime bir karavan aldım. Karavanı kullanabilmek için de ağır vasıta ehliyeti almam gerekiyordu. O nedenle Türkiye'ye geldim. Tabi ağır vasıta kullanmak motosiklet kullanmak kadar kolay değil ama inşallah sınavı geçmişimdir. Sınavım zor geçmedi, hocam da yardım etti, sıkıntı yaşamadım. Motosiklet ve ağır vasıta arasındaki fark büyük. Birisinde iki, diğerinde 8 teker var. Motosiklet yarışmak için kullandığım bir vasıta, bu nedenle ikisi arasında kıyaslama yapmıyorum."

"2008 TECRÜBE, 2009 ŞAMPİYONLUK YILI OLACAK"

2008 yılını Super Bike yarışı hazırlıklarıyla geçireceğini kaydeden Sofuoğlu, şöyle konuştu:

"2008 yılında Süper Bike kategorisinde yarışacağım, hazırlıklarım devam ediyor. Son 3 günde Super Bike testlerim vardı ve çok güzel geçti. 2008 yılı bu kategoriye hazırlanma ve öğrenme yılım olacak. 2009 yılında inşallah şampiyonluk için koşturacağım, ama bu 2008 yılında gezmeye çıkacağım anlamına gelmez, bu yıl içinde de yarışmaya devam edeceğim. Elimden geldiği kadar başarılı olmaya ve motosikletin üzerinde kalmaya çalışacağım. Çünkü kendimi sakatlayıp 2009 yılındaki yarışlarımı riske etmek istemiyorum. 2008 yılı tecrübe, 2009 yılı inşallah şampiyonluk yılı olacak."