Dünya Madenciler Günü

Roma imparatorluğu zamanında, babasının gazabından kaçıp, İzmit yakınlarında madencilerin çalışmakta olduğu bir mağaraya sığınan ve madencileri koruduğuna inanılan Santa Barbara'nın 4 Aralık tarihinde bu mağaraya yerleşmesi, önce Anadolu'da daha sonra tüm dünyada "Dünya Madenciler Günü" olarak kutlanmaktadır.

DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ HABERLERİ

Dünya Madenciler Günü - 04.12.2017
'Dünya Madenciler Günü'nde Dualarla İş Başı Yaptılar
ZONGULDAK'ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda (TTK) çalışan maden işçileri, '4 Aralık Dünya Madenciler Günü' kapsamında, kazasız belasız üretim yapmak ve 1 hafta önce göçükte ölen 2 arkadaşları için dua ettikten sonra yer altına inerek iş başı yaptı.
Dünya Madenciler Günü - 04.12.2017
Dünya Madenciler Günü
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, "Fedakarlık üzerine bir hayat kuran madenci kardeşlerimizin emeklerine sahip çıkmak ve onu yüceltmek biz karar vericilerin en büyük sorumluluğudur" ifadesini kullandı.
Dünya Madenciler Günü - 04.12.2017
Dha Yurt -  'dünya Madenciler Günü'nde Dualarla İş Başı Yaptılar
ZONGULDAK'ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda (TTK) çalışan maden işçileri, '4 aralık Dünya Madenciler Günü' kapsamında, kazasız belasız üretim yapmak ve 1 hafta önce göçükte ölen 2 arkadaşları için dua ettikten sonra yer altına inerek iş başı yaptı.
Dünya Madenciler Günü - 03.12.2017
Dünya Madenciler Günü
Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Türkiye'nin her yıl taşkömürü ithalatına 4-5 milyar dolar öder hale geldiğini belirterek, ithalata harcanan paranın önemli bir miktarının ülkede kalmasının mümkün olduğunu bildirdi.
Dünya Madenciler Günü - 03.12.2017
Dünya Madenciler Günü'ne Doğru
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye'de 1941'den bu yana meydana gelen maden kazalarında 3 binden fazla kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, "Onlara vefa borcumuzu ödemenin yolu, bu mesleğin daha çok saygınlık kazanması için uğraşmaktır.
Dünya Madenciler Günü - 03.12.2017
Dünya Madenciler Günü
CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu ve AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Dünya Madenciler Günü - 03.12.2017
Dünya Madenciler Günü
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ve Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Dünya Madenciler Günü - 30.11.2017
4 Aralık Dünya Madenciler Günü Etkinliklerle Kutlandı
Genel Maden İşçileri Sendikası, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler gerçekleştirecek.
Dünya Madenciler Günü - 04.12.2016
4 Aralık Dünya Madenciler Günü
Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Mustafa Satıcı, "Her ne kadar ülkemizde maden kaynaklarından yeterince faydalanamıyor olsak da son dönemde bu alanda önemli adımlar atılmaktadır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Dünya Madenciler Günü Haberleri | Dünya Madenciler Günü Haber - Haberler - Sayfa 4 - Dünya Madenciler Günü haberleri, son dakika dünya madenciler günü haber ve gelişmeleri burada. Maden İhracatı 4 Milyar 300 Milyon Dolara Ulaştı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.6.2021 22:31:29. #1.16#

title