'Dünya İkliminin Bozulması Terörü Artıracak'

'Dünya İkliminin Bozulması Terörü Artıracak'

İngiltere Genelkurmay Başkanı Hava Kuvvetleri Mareşali Sir Jock Stirrup, 'Dünya İkliminin Bozulması, Terörü Artıracak' Dedi.

'Dünya İkliminin Bozulması Terörü Artıracak'

İngiltere Genelkurmay Başkanı Hava Kuvvetleri Mareşali Sir Jock Stirrup, ''dünya ikliminin bozulması, terörü artıracak'' dedi.

Londra'da fikir kulübü Chatham House'da iklim değişikliği üzerine yapılan konferansa katılan Genelkurmay Başkanı Sir Jock, ''Dünya ikliminde artan sıcaklıklar, seller ve çölleşmeler, istirarsız bölgeleri en kötü vuracak'' dedi.

Sir Jock, ''Bakınız Sudan'a Darfur'da halihazırda tükenen yaşam kaynakları yüzünden savaş çıkmış durumda'' diyerek, aile planlamasının hiç olmamasıyla dinginlenemeyen nüfus artışının bozduğu toplum düzeninin iklimin kötüleşmesiyle çok daha zor dönemlere gireceğini bildirdi.

İngiltere Genelkunmay Başkanı Sir Jock, konuşmasında, terör örgütü El Kaide'nin 2002 yılında lideri Usame Bin Ladin adıyla yayımladığı bildirisini hatırlatarak, ''El Kaide bu bildirisinde, atmosferi giderek ısıtan sanayi ürünlerinden salınan karbondioksit gazı ve diğer sanayi çöpleriyle dünyayı kirlettiği, Kyoto karbondioksit salımı sözleşmesini imzalamadığı için ABD'nin vurulduğunu belirtiyordu'' dedi.