Dünya Gündemi- Öne Çıkanlar -17:30

Dünya Gündemi- Öne Çıkanlar -17:30

NEW YORK- ABD'de yaşayan Ahıskalı Türkler'den Gül'e: "Cumhurbaşkanı olmanızda 12 bin Ahıskalı'nın da duası var"

Dünya Gündemi- Öne Çıkanlar -17:30

NEW YORK- ABD'de yaşayan Ahıskalı Türkler'den Gül'e: "Cumhurbaşkanı olmanızda 12 bin Ahıskalı'nın da duası var"

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD'de yaşayan Ahıska Türkleri'nden bir heyeti kabul etti. Heyet adına açıklamada bulunan Tiyanşan Muratoğlu, Gül'e ''Cumhurbaşkanı seçilmenizde buradaki 12 bin Ahıskalının da duası vardır'' dedi.

BAĞDAT-Bağdat'ta kar yağdı

Irak'ın başkenti Bağdat'a kar yağdı. Iraklılar, Bağdat'a ilk kez kar yağdığını söylerek bu karın yeni Irak'ın habercisi olduğunu söylediler.

WASHINGTON- ABD: "Türkiye'ye, PKK ile diyalog önermedik"

Amerikan yönetimi, Türkiye'ye terör örgütü PKK'yla diyalog kurması yönünde bir çağrıda bulunmadığını bildirdi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Amerika Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Tom Casey, "Biz Türk ve Irak hükümetleri arasında siyasi diyalog kurulmasını istiyoruz," dedi. Casey, PKK'yla mücadele amaçlı bu diyalogun zaten sürmekte olduğunu belirtti.

PARİS- Sarkozy'e destek azalıyor

Reform vaadi ile cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturan Nicolas Sarkozy'e olan destek, kan kaybeden ekonomi nedeniyle düşmeye devam ediyor.

ROTTERDAM- Tata'ya kötü haber: En ucuz otomobil, Hollanda'da trafiğe çıkamayacak

Hindistan'ın önde gelen otomotiv üreticilerinden Tata'nın ürettiği dünyanın en ucuz otomobilinin Hollanda'da kullanılmasına izin verilmeyeceği açıklandı. Hollanda Otomobil Satıcıları ve Tamirhane Sahipleri Birliği (Bovag), Nano adı verilen otomobilin, yeterli güvenlik önlemlerine sahip olmadığı gerekçesiyle büyük ihtimalle bu ülkede trafiğe çıkamayacağını bildirdi.

ERİVAN- Ermenistan Eski Devlet Başkanı Ter-Petrosyan: "Ermenistan-Türkiye ilişkileri Karabağ sorununun çözülmesinden sonra iyileşecek"

Ermenistan eski devlet başkanı Ter-Petrosyan, "Ermenistan-Türkiye ilişkileri Karabağ probleminin çözülmesinde sonra iyileşecek." dedi.

STRASBOURG- AKPM Başkanı Linden, iade-i ziyarette bulunacak

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı René van der Linden, iade-i ziyarette bulunacak. 13-16 Ocak tarihlerinde Türkiye'ye gelecek olan Linden, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret edecek. Linden ayrıca TBMM Başkanı Köksal Toptan ile de bir araya gelecek.

Kaynak: CHA