Dünya Gıda Günü

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) kuruluş tarihi olan 16 Ekim, her yıl ''Dünya Gıda Günü'' olarak kutlanmaktadır. Dünya Gıda Günü ile her yıl; açlık, açlıkla mücadele, yetersiz beslenme, kaynakların paylaşımı gündeme getirilir. İnsanoğlunun hayatını sürdürebilmesi için zorunlu ihtiyaçlarından olan gıdanın tarımsal üretiminin önemine dikkat çekilir.

DÜNYA GIDA GÜNÜ HABERLERİ

Dünya Gıda Günü - 18.10.2016
Bakan Çelik: "Yaşadığımız Süreç Normal Bir Süreç Değil"
'Dünya Gıda Günü' programı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Türkiye Temsilcisi Yuriko Shoji ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar'ın katılımıyla TZOB Otel'de gerçekleştirildi.
Dünya Gıda Günü - 17.10.2016
Minik Eller Dünya Gıda Günü'nde Aşure Yaptı
Kartal Belediyesi Merkez Kreşi öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte Dünya Gıda Günü dolayısıyla aşure tatlısı yaparak afiyetle yedi.
Dünya Gıda Günü - 17.10.2016
Dünya Gıda Gününde çarpıcı rakamlar …
Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü'nün, yapmış olduğu araştırmaya göre, dünya genelinde 795 milyon kişinin gıdaya ulaşmakta güçlük çektiği, bir başka deyişle her dokuz kişiden birinin açlık sorunuyla karşı karşıya olduğu belirlendi.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2016
Tema Temsilcisi Çelik'ten "16 Ekim Dünya Gıda Günü" Açıklaması
TEMA Afyonkarahisar İl Temsilcisi Önder Çelik, 16 Ekim Dünya Gıda Günü ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2016
Trakya Tarımının Sorunları ve CHP'nin Çözümleri" Toplantısı
"Soru sorup, sorgulayamıyorsak demokrasiyi güçlendiremeyiz" Türkiye'de bugün her şeyin üretildiğini belirten Kılıçdaroğlu, şunları anlattı: "Üreten kişinin alın terinin karşılığını veriyor muyuz? Çiftçi elbette desteklensin. Kendi çiftçisini desteklemeyen dünyada herhangi bir ülke var mı? Yok. Tarım stratejik bir alandır. Yani hiç bir ülkenin vazgeçmediği bir alandır. Bugün Dünya Gıda Günü.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2016
Engelli Aşçılar Dev Kazanda Yemek Yaptı
Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı kursiyerleri, Dünya Gıda Günü kapsamında, bir yemek fabrikasını ziyaret etti.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2016
16 Ekim Dünya Gıda Günü
Bağcılar Engelliler Sarayı Aşçılık Kursu öğrencileri, her gün 14 bin kişiye hizmet veren ve 200 personelin çalıştığı yemek fabrikasını ziyaret etti.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2016
16 Ekim Dünya Gıda Günü
Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, bir yıl boyunca çöpe giden gıdalarla 20 yıldan fazla süre açlığın önlenebileceğini bildirdi.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2016
Dünya Gıda Günü
İzmir Halk Sağlığı Müdürü Bediha Salnur, dünyadaki iklim değişikliğinin açlığa yol açabileceğini belirterek, ormanlara sahip çıkılması, daha az enerji tüketilmesi ve daha az gıda israf edilmesi gerektiğini kaydetti.
Dünya Gıda Günü - 15.10.2016
16 Ekim Dünya Gıda Günü
Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Hasan Atak, Türkiye'nin gıda güvenliği karnesinin zayıf olduğunu, gıda maddelerinin hazırlanması ve sunumunda çeşitli hilelere başvuranlara uygulanan cezaların caydırıcılığının bulunmadığını ifade etti.
Dünya Gıda Günü - 15.10.2016
Su savaşlarına doğru
Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, 16 Ekim Dünya Gıda Günü'nde 'su savaşları' uyarısında bulundu.
Dünya Gıda Günü - 17.06.2016
Her Yıl Ramazanın 17'si Dünya Helal Günü Olarak Kutlanacak"
Helal ürünler konusunda araştırmalar yapan ve tüketicileri bilinçlendirmek maksatlı çalışmalarını sürdüren GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer; "Dünyada; 'Anneler günü', 'Babalar günü', 'Sevgililer günü','Dünya Gençlik Günü','Dünya Gıda Günü' gibi modernitenin ve onun getirdiği modanın dünyevi anlamlar atfedilerek kutlanılan günleri görüyoruz" dedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dünya Gıda Günü Haberleri | Dünya Gıda Günü Haber - Haberler - Sayfa 6 - Dünya Gıda Günü haberleri, son dakika dünya gıda günü haber ve gelişmeleri burada. Gıdaya Erişim Çalışmaları Gıda Güvenliğiyle Bir Bütün Olmalı....
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 09:30:37. #1.16#
title