Dünya Gıda Günü

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) kuruluş tarihi olan 16 Ekim, her yıl ''Dünya Gıda Günü'' olarak kutlanmaktadır. Dünya Gıda Günü ile her yıl; açlık, açlıkla mücadele, yetersiz beslenme, kaynakların paylaşımı gündeme getirilir. İnsanoğlunun hayatını sürdürebilmesi için zorunlu ihtiyaçlarından olan gıdanın tarımsal üretiminin önemine dikkat çekilir.

DÜNYA GIDA GÜNÜ HABERLERİ

Dünya Gıda Günü - 16.10.2018
Dünya Gıda Günü
Birleşmiş Milletler (BM) Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Genel Direktörü Jose Graziano da Silva, "Sıfır açlık sadece insanları doyurmak değil, onları beslemektir.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2018
Tekirdağ'da İklim ve Gıda Paneli Düzenlendi
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 16 Ekim Dünya Gıda Günü dolayısıyla "İklim ve Gıda" konulu panel düzenlendi.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2018
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince 3 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı
Görevlendirme yapılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince, Dünya Gıda Günü dolayısıyla 3 bin kişiye aşure ikramında bulunuldu.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2018
Dünya Gıda Günü
Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği (AB) Başkanlığı, yaklaşık 830 milyon kişinin kronik yetersiz beslenme ve açlıkla mücadele ettiği dünyada yaşanan çatışmalar ve iklim değişikliğine bağlı tarım sektöründeki sıkıntılardan dolayı sayıları günden güne artan göçmenlerin beslenme ve gıdaya...
Dünya Gıda Günü - 16.10.2018
Dünya Gıda Günü
Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası Birliği (TMMOB) Kırklareli İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Erol Özkan, dünyada yaşanan açlığın ve yetersiz beslenmenin nedeninin üretim yetmezliği olmadığını bildirdi.
Dünya Gıda Günü - 15.10.2018
Çallı: Süt Ürünlerinde Verimliliğin Artırılması İçin Çalışıyoruz
AMBALAJLI Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği (ASÜD) 16 Ekim Dünya Gıda Günü nedeniyle yaptığı açıklamada açlıkla mücadele için herkesin adım atması gerektiğine dikkat çekerek, sektörün verimliliği artırma ve israfı önleme yönünde çalışmalar sürdürdüğünü vurguladı.
Dünya Gıda Günü - 15.10.2018
Dünya Gıda Günü
Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özge Samancı, yemeğe salt tabaktaki gıda olarak bakılamayacağını belirterek, "Yemeğin toprakta başlayıp tabağa kadar uzanan serüvenine tarım, ekonomi, beslenme ve gıda bilimi, kültürel miras, insan bilimleri,...
Dünya Gıda Günü - 15.10.2018
Açlığı Önlemenin Birinci Adımı, Gıda Kayıp ve Atıkları ile Mücadele"
TGDF'den yapılan açıklamaya göre, Dünya Gıda Günü, 16 Ekim'de kutlanacak.
Dünya Gıda Günü - 15.10.2018
16 Ekim Dünya Gıda Günü/ 4 Maddede Temiz Beslenme!
İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Sinem Usuk, 4 maddede temiz beslenmeyi açıkladı.
Dünya Gıda Günü - 14.10.2018
Fao "Açlığa Son" Diyecek
Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Türkiye Temsilcisi ve Orta Asya Alt Bölge Koordinatörü Viorel Gutu, Dünya Gıda Günü temasının bu yıl "Açlığa son" olacağını belirterek, "İnsanlar zamanla milyonların aç olduğu gerçeğine karşı duyarsızlaştı.
Dünya Gıda Günü - 24.10.2017
Beypazarı Ziraat Odası Başkanı Ateş Açıklaması
Ateş, yaptığı açıklamada, Dünya Gıda Günü dolayısıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'yı ziyaret ettiklerini söyledi.
Dünya Gıda Günü - 20.10.2017
Vali Güzeloğlu'ndan 'İsraf Yapmayalım' Çağrısı
DİYARBAKIR'da, Dünya Gıda Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen toplantıda konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, "Gıdanın israfının vebali çok büyük. Hepimizin ve herkesin, gıdanın bu kadar zor üretildiği süreci ve dönemi yaşarken israf yapmaması lazım" dedi.
Dünya Gıda Günü - 20.10.2017
Dha Yurt Bülteni - 11
Görüntü Dökümü: ----------------------- -Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki'nin konuşması -Bakan Özhaseki'nin Çözüm Merkezini gezmesi -Genel detay Haber: Oktay ENSARİ- Olcay DÜZGÜN/KAYSERİ, -  ==================================== Vali Güzeloğlu'ndan "israf yapmayalım" çağrısı DİYARBAKIR'da, Dünya gıda günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen toplantıda konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, "Gıdanın israfının vebali çok büyük.
Dünya Gıda Günü - 18.10.2017
Dünya Gıda Günü" Konseri
"Dünya Gıda Günü" etkinlikleri kapsamında 35 Suriyeli ve Türk gencin yer aldığı "Bizim Koro" İngilizce, Türkçe ve Arapça şarkılar seslendirdi.
Dünya Gıda Günü - 18.10.2017
Gıdalarınızın Güvenliğinden Haberdar Mısınız?
Sedat Tahir A.Ş.- Cook , "16 Ekim Dünya Gıda Günü" dolayısı ile yeme-içme sektöründe yazan bloggerların katıldığı bir etkinlik gerçekleştirdi.
Dünya Gıda Günü - 18.10.2017
1 Milyara Yakın Kişi Açlık Sıkıntısı Çekiyor"
Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Türkiye Temsilci Yardımcısı Dr. Ayşegül Selışık ise, FAO'nun bu yıl için 16 Ekim Dünya Gıda günü temasını "Göçün geleceğini değiştirin, gıda güvenliğine ve kırsal kalkınmaya yatırım yapın" olarak belirlediğini kaydederek, bugün çatışma ve siyasi istikrarsızlık nedeniyle ikinci dünya savaşı sonrası yerinden olan insan sayısının en yüksek düzeye ulaştığını söyledi.
Dünya Gıda Günü - 17.10.2017
Tgdf 'İklim Değişikliği' Raporunu Açıkladı; Mikdat Kadıoğlu "Tarım Alanlarını ve Su Havzalarını...
"İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ GÖÇÜ TETİKLİYOR" Konuşmasında, BM Gıda ve Tarım Örgütü'nün (FAO) bu yıl için 16 Ekim Dünya Gıda Günü temasını "Göçün geleceğini değiştirin, gıda güvenliği ve kırsal kalkınmaya yatırım yapın" olarak belirlediğine dikkat çeken Dr.
Dünya Gıda Günü - 17.10.2017
Tarım ve Su Havzalarımızı Çakıl Taşına Kadar Korumalıyız"
Model yanlış demiyoruz model, yaklaşım ve felsefe son derece doğru. Ama bunu temelinde su ve tarım alanı, toprak açısından değerlendirmeli. Çünkü su olmadan, toprak olmadan tarım olmaz. Artı endüstrinin de tarım üretim kesiminin de hızlıca daha az toprak, daha az su, daha az çevresel etki konusunda hem yatırımlarını hem çalışmalarını artırmalı." "Acilen iklim değişikliği eylem planı hazırlanmalı" Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Türkiye Temsilci Yardımcısı Dr. Ayşegül Selışık ise, FAO'nun bu yıl için 16 Ekim Dünya Gıda günü temasını "Göçün geleceğini değiştirin, gıda güvenliğine ve kırsal kalkınmaya yatırım yapın" olarak belirlediğini kaydederek, iklim değişikliğinin tarım ve gıda üretimine olumsuz etkileriyle göçü tetikleyen unsurların başında geldiğini söyledi.
Dünya Gıda Günü - 17.10.2017
Ajinomoto'dan Dünya Gıda Günü'nde Anlamlı Etkinlik
Birleşmiş Milletler verilerine göre dünya genelinde 840 milyon kişi açlıkla mücadele ediyor.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2017
Dünya Genelinde Göçmen Sayısı 244 Milyon"
FAO Genel Direktörü da Silva, İtalya'nın başkenti Roma'da, "Göçün Geleceğini Değiştir" temalı "Dünya Gıda Günü" etkinliğinde yaptığı konuşmada, her geçen gün daha fazla kişinin, başka seçenekleri kalmadığı için evlerini ve topraklarını terk etmek zorunda kaldığını söyledi.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2017
Dünya Gıda Günü
Tekirdağ Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından "Dünya Gıda Günü" kapsamında program düzenlendi.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2017
Dünya Gıda Günü
Süleyman Demirel Ortaokulu'nda "Dünya Gıda Günü" dolayısıyla program düzenlendi.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2017
16 Ekim Dünya Gıda Günü
Afyonkarahisar'da Dünya Gıda Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dünya Gıda Günü Haberleri | Dünya Gıda Günü Haber - Haberler - Sayfa 4 - Dünya Gıda Günü haberleri, son dakika dünya gıda günü haber ve gelişmeleri burada. Prof. Dr. Yıldız: Gıda Hakkı En Temel İnsan Hakkıdır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.3.2021 08:00:11. #1.16#
title