Dünya Gıda Günü

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) kuruluş tarihi olan 16 Ekim, her yıl ''Dünya Gıda Günü'' olarak kutlanmaktadır. Dünya Gıda Günü ile her yıl; açlık, açlıkla mücadele, yetersiz beslenme, kaynakların paylaşımı gündeme getirilir. İnsanoğlunun hayatını sürdürebilmesi için zorunlu ihtiyaçlarından olan gıdanın tarımsal üretiminin önemine dikkat çekilir.

DÜNYA GIDA GÜNÜ HABERLERİ

Dünya Gıda Günü - 25.10.2013
Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden Öğrencilere Eğitim
Düzce Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri ilkokul öğrencilerine 'Sürdürülebilir Gıda Sistemleri' konulu eğitim verildi Dünya Gıda Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen eğitim programında Uzunmustafa İlköğretim Okulu öğrencilerine bilgi verildi.
Dünya Gıda Günü - 23.10.2013
Dünya Gıda Günü Etkinlikleri
Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Türkiye Temsilcisi Sinaceur : “Sürdürülebilir olmayan gıda sistemleri gıda kaynaklarını azaltarak doğal çevre ve eko sistemi tehdit ediyor. FAO o...
Dünya Gıda Günü - 22.10.2013
Balıkesir'den Kısa Kısa
Manyas'ta Dünya Gıda Günü kutlandı
Dünya Gıda Günü - 22.10.2013
"Gıda Güvencesi ve Beslenme İçin Sürdürülebilir Gıda Sistemleri" Paneli
Sürdürülebilir nitelikte olmayan gelişme modellerinin doğal ortamı bozduğuna, ekosistem ve biyololik çeşitliliğe zarar verdiğine dikkati çeken Sinaceur, şunları kaydetti: "2013 Dünya Gıda Günü, bu konuların tartışılması için uygun bir zamandır.
Dünya Gıda Günü - 22.10.2013
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Özgökçe Açıklaması
Özgökçe, Müdürlükçe Dünya Gıda Günü nedeniyle İMKB Anadolu Lisesi'nin konferans salonunda düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, etkinliğinin bu yılki temasının "Gıda güvencesi ve beslenme için sürdürülebilir gıda sistemleri" olarak belirlendiğini kaydetti.
Dünya Gıda Günü - 21.10.2013
Okan Üniversitesi'nden"Obezite Yönetiminde Türk Mutfağı Sempozyumu"
Dünya Gıda Günü etkinlikleri kapsamında 24 Ekim 2013 Perşembe günü Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü'nde "Obezite Yönetiminde Türk Mutfağı" konulu sempozyum gerçekleştirilecek.
Dünya Gıda Günü - 21.10.2013
Obezite Yönetiminde Türk Mutfağı Masaya Yatırılacak
Dünya Gıda Günü kutlamaları çerçevesinde yapılacak sempozyumda obeziteye birkaç farklı noktadan yaklaşacaklarını dile getiren Merdol, şunları kaydetti: "Giderek artan obezite nedeniyle piyasaya sürülen hazır besinler ve obezite tedavisinde kullanılan bazı medikal yöntemlerin olumsuz sonuçları tüketicinin aklını karıştırmaya ve beslenme alışkanlıklarında yapılacak değişimleri zorlaştırmaya başlamıştır.
Dünya Gıda Günü - 17.10.2013
Dünya Gıda Günü Kutlaması
Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliğinde 16 Ekim "Dünya Gıda Günü" her yıl ülkemizde değişik temalar ile kutlanmakta.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2013
Dünya Gıda Günü
Düzce Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kabaoğlu: "Dünya Gıda Günü'nün bu yılki teması 'Beslenme ve Gıda Güvencesi için Sürdürülebilir Gıda Sistemleri' olarak belirlendi
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dünya Gıda Günü Haberleri | Dünya Gıda Günü Haber - Haberler - Sayfa 10 - Dünya Gıda Günü haberleri, son dakika dünya gıda günü haber ve gelişmeleri burada. Çin Başbakanı Li, Avrupa Seyahatine Çıkacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.3.2021 10:52:22. #1.14#
title