Dünya Engelliler Günü - Haberler
Haberi Paylaş

Dünya Engelliler Günü

AA - Haberler | Yerel
Dünya Engelliler Günü

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, "Engelli kişi hiçbir iş yapmasa bile, hanımına, çocuğuna veya anne ve babasına 'ben işe gidiyorum' demesi ne kadar güzel bir olaydır" dedi.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, "Engelli kişi hiçbir iş yapmasa bile, hanımına, çocuğuna veya anne ve babasına 'ben işe gidiyorum' demesi ne kadar güzel bir olaydır" dedi.

Şahin, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla valilikte engelli derneklerini kabulünde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin durumunun her yönden iyiye gittiğini söyledi.

Eğitim, sağlık, maliye, devlet ve özel kurumlar ile engellilerle ilgili güzel adımlar atıldığını belirten Şahin, "Aynaya baktığınızda yüzünüzü, kulağınızı, dudağınızı ve yani beş duyunun tamamını görüyorsunuz. Devletteki gidişat da odur. Efendim aksaklıklar oluyormuş. Olacak tabi efendim. İnsanoğlunun olduğu yerde aksaklık mutlaka olur. Hemen küplere binmemek lazım, niye böyle oluyor dememek lazım" diye konuştu.

Son yıllarda engellilere yönelik birçok güzel adım atıldığını aktaran Şahin, 15 yıl öncesinde engellilerin evde kapalı şekilde yaşadığını ifade etti.

Engellilerin düzenlenen etkinlikler sayesinde sosyalleştiğini dile getiren Şahin, konuşmasına şöyle devam etti:

"Şimdi anne, baba ve çocuk ne kadar mutlu. Çünkü maaş veriyor devlet. Şu an tüm Türkiye'de 467 bin kişi evde bakım ücreti alıyor. Askeri ücret, bin liraya yakın alıyor. Ne kadar güzel bir şey. Bu devlete ne kadar teşekkür etsek, ne kadar şükür etsek azdır. Allah keşke daha fazlasını verse de herkese iş imkanı sağlansa. Engelli vatandaşları daha önce devlet dairelerinde göremiyorduk. Şimdi bakın devlet dairelerinde çalışabiliyorlar. Engelli kişi hiçbir iş yapmasa bile, hanımına, çocuğuna veya anne ve babasına  'ben işe gidiyorum' demesi ne kadar güzel bir olaydır. Sosyal hayata katılıyorlar."

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500