Uluslararası Konferans Düzenlediler! "Dünya Düzdür" Diyenler Bir Araya Geldi

Uluslararası Konferans Düzenlediler! "Dünya Düzdür" Diyenler Bir Araya Geldi

ABD'de toplanan ve dünyanın yuvarlak oluşunu küresel bir komplo olarak gören Düz Dünya Teorisi yandaşları, Uluslararası Düz Dünya Konferasında bir araya geldi.

1. Uluslararası Düz Dünya Konferansı, ABD'nin Kuzey Carolina eyaletinde gerçekleştirildi. 400 kadar insanın katıldığı etkinlikte katılımcılar, dünyanın düz oluşu ile ilgili fikirlerini paylaştı.

KATILIM 250 DOLAR

Katılımcılar dünyanın merkezinde Kuzey Kutbu olduğunu ve Antarktika'da 45 metrelik bir buz duvarı ile çevrili olduğuna inanıyorlar. Flat Earth isimli YouTube kanalının ev sahipliğinde düzenlenen oturumların olduğu konferansın katılım ücreti 250 dolardı.

2018'DE KANITLAYACAKLAR

Toplantı sahibi ve katılımcılar, deneylerinin ve mantıklarının uluslararası bilim camiasının Dünya'nın şekli hakkındaki görüşlerinin yanlış olduğunu kanıtladığını iddia ettiler. Etkinlik 9-10 Kasım tarihleri arasında düzenlendi. Konferansa katılan komplo teorisyenleri, 2018'deki konferansta sahte bilimsel gerçekleri çürüteceklerini ve gerçekleri açığa çıkartacaklarını söyledi.

"BİLİM BİZİ KANDIRAMAZ"

400 binden fazla aboneye sahip YouTube kanalının sahibi Mark Sargent, "Bilim bizi sonsuza kadar kandıramaz" açıklamasında bulundu. Dünyanın disk şeklinde olduğuna inanan katılımcılar ayrıca Ay'a iniş, 9/11 saldırıları gibi pek çok konuda da çeşitli komplo teorilerini birbirleriyle paylaştı.

Teorisyenler, uydu görüntülerinin ve küresel bir Dünya'ya işaret eden kanıtların, Nasa ve diğer devlet kurumları tarafından düzenlenen 'yuvarlak Dünya komplosunun' bir parçası olduğunu iddia ediyor. Bu tuhaf teoriyi izleyen kişiler, Dünya'nın güneşin etrafında dönmek yerine uzayda sabit olduğunu iddia ediyor.