Dünya Çocukları 1 Haziran'da Side Antik Kent'te Biraraya Gelecek

Dünya Çocukları 1 Haziran'da Side Antik Kent'te Biraraya Gelecek

Dünya Çocukları, 5. Side Uluslararası Çocuk Şenliği'nde Biraraya Gelerek Apollon Tapınağı'ndan Dünyaya Sevgi Mesajı Sunacak.

Dünya Çocukları 1 Haziran'da Side Antik Kent'te Biraraya Gelecek

Dünya çocukları, 5. Side Uluslararası Çocuk Şenliği'nde biraraya gelerek Apollon Tapınağı'ndan dünyaya sevgi mesajı sunacak.

Antalya'nın Manavgat ilçesi Side Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği uluslararası çocuk şenliğine bu yıl 7 ülkeden 270 çocuk katılacak. 1-4 Haziran 2008 tarihleri arası Side'de yapılacak olan çocuk şenliğinde, etkinliklerle birlikte dünya çocukları ve öğretmenlerine Manavgat'ın tarihi ve doğal güzellikleri tanıtılacak.

Dünyaca ünlü turizm beldesi Side'de çocuk şenliğini geleneksel hale getirdiklerini belirten Belediye Başkanı Osman Delikkulak, 2007 yılında şenliğe 8 ülkeden 290 öğrencinin katıldığını ifade etti. Çocuk şenliğine Ukrayna, Slovenya, Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Litvanya, Letonya, Bulgaristan, Gürcistan ve Tokat Fatih İlköğretim Okulu'ndan 270 öğrencinin katılacağını belirten Osman Delikkulak, 4 gün sürecek şenliğin Manavgat Irmağı'nda toplu bot turu sonrası Apollon Tapınağı önünde toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle sona ereceğini söyledi.

Delikkulak, "Bu yıl 5'ncisini gerçekleştireceğimiz şenlikle dünya çocuklarını Side'de bir araya getireceğiz. Farklılıklarımızın zenginliktir diyerek ülkelerin halk dansları ve folklorik kültürünü tanıyacağız. 270 öğrenci ve öğretmenleriyle birlikte Apollon Tapınağı'ndan dünya ya sevgi ve barış mesajı yollayacağız" diye konuştu.