Dünya Çevresini Koşan İlk İnsan

Dünya Çevresini Koşan İlk İnsan

'The Runningman' (Koşan Adam) Lakaplı İngiliz Robert Garside, 6 Kıtada Koşarak 3 Yıl Önce Epik Yolculuğunu Tamamlamasının Ardından, Bugün Guinness Rekorlar Kitabı Tarafından Resmen Dünya Çevresinde İlk Koşan İnsan Olarak Kabul Edildi.

Dünya Çevresini Koşan İlk İnsan

''The Runningman'' (Koşan Adam) lakaplı İngiliz Robert Garside, 6 kıtada koşarak 3 yıl önce epik yolculuğunu tamamlamasının ardından, bugün Guinness Rekorlar Kitabı tarafından resmen dünya çevresinde ilk koşan insan olarak kabul edildi.

Guinness Rekorlar Kitabı'nın 5 yıl 8 ayda 48 bin kilometre koşarak dünya çevresini koşan ilk insan olarak tanıdığı eski Londra polisi 40 yaşındaki Garside, ''Şimdi çok çok mutluyum, çünkü bu koşu bana herşeye maloldu. Şimdi rahatladım, bu unvanla koştuğum yıllarda tüm dünyadan bana yardım eden insanlar için de çok sevindim'' diye konuştu.

Macerasına 29 yaşında psikoloji öğrencisiyken Londra'nın Piccadilly Circus Meydanı'ndan başlayan Garside, bu serüvenini kitap ve filme dökmek istiyor.

Koşusunu ''her gün jogging yapmak ama hiç eve dönememek'' olarak yorumlayan ve 2 yıl süreyle psikolojik destek alan Garside, eşini de 2000'de Venezuela'da koşarken tanıdı.