Dünya Çevre Günü

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Çevre Değerlerini ve Doğayı Korumaya Söz Verdikleri Belediyecilik Anlayışıyla, Yeşile ve Ağaca Daha Çok Yer Vereceklerini Bildirdi

05.06.2010 20:22 | Son Güncelleme: 05.06.2010 20:22
Dünya Çevre Günü

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, çevre değerlerini ve doğayı korumaya söz verdikleri belediyecilik anlayışıyla, yeşile ve ağaca daha çok yer vereceklerini bildirdi.

Şükrü Sözen, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, tüm Manavgatlıları daha temiz ve sağlıklı bir ilçe yaratmak için işbirliğine davet etti. Sözen, sağlıklı bir yaşamın sürdürülmesinin ancak sağlıklı bir çevreyle mümkün olduğuna işaret ederek, günümüzde çevre sorunlarının Türkiye'yi içten ve dıştan saran potansiyel bir tehdit halini aldığını belirtti.

Manavgat Belediyesi olarak görevlerinin ve çevre sorunları konusundaki sorumluluklarının bilincinde olduklarını kaydeden Sözen, açıklamasında 'İnsanların daha mutlu, daha sağlıklı ve daha güvenli bir fiziki çevrede yaşaması için gerekli ortamı yaratmak öncelikli hedefimizdir. Temiz çevre anlayışıyla her karışı temiz bir ilçe var etmek için çalışıyoruz' dedi.

Manavgatlıların hijyenik, temiz ve güzel bir çevrede yaşamaları için çalıştıklarını aktaran Sözen, denizlerin temizliğini ifade eden mavi bayrakların, arıtma tesisi bulunmaması nedeniyle geri alındığına şahit olduklarını belirtti. Sözen, mavi bayrakların geri alınmasını önlemek ve denizleri temiz tutmak amacıyla süratle arıtma tesisinin ihalesinin yapılarak inşaatına başlandığını bildirerek, tesisi en kısa sürede hizmete açacaklarını kaydetti.

Sözen, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

'Denizimiz, sahilimiz ve dünyanın eşsiz güzellikte ırmağımızı korumak ve gelecek nesillere bozulmamış bir şekilde aktarabilmek en önemli işlerimiz arasındadır. Irmak Kıyısı projemizi de en kısa sürede hayata geçirmek için çalışmalarımızı yürütüyoruz. İlk etapta Kordon Caddesi Rekreasyon Alanı Projesini tamamlamayacağız. Manavgat halkı gönül rahatlığıyla gidebileceği bir kıyı şeridine kavuşmuş olacak. Çevre değerlerini ve doğayı korumaya söz verdiğimiz belediyecilik anlayışımızda yeşile ve ağaca daha çok yer vereceğiz.'

(MT-BEK-GÜÇ-İRE) - ANTALYA

Kaynak: AA

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
title