Dunga ve Bobo'dan Açıklamalar

Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Carlos Dunga, Milli Takım Kadrosuna Çağırdığı Beşiktaş'ın Golcü Futbolcusu Bobo'nun Hazır Olduğunu Düşündüğünü Söylerken, Golcü Futbolcu Bobo İse, Brezilya Milli Takımı'na Çağrıldığı İçin Çok Mutlu Olduğunu Belirtti.

Dunga ve Bobo'dan Açıklamalar

Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Carlos Dunga, milli takım kadrosuna çağırdığı Beşiktaş'ın golcü futbolcusu Bobo'nun hazır olduğunu düşündüğünü söylerken, golcü futbolcu Bobo ise, Brezilya Milli Takımı'na çağrıldığı için çok mutlu olduğunu belirtti.

Zaman Gazetesi Yılın Sporcusu Ödül Töreni'ne onur konuğu olarak katılan Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Carlos Dunga ile Beşiktaş'ın Brezilyalı golcüsü Bobo, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Türkiye'de olduğu için mutlu olduğunu belirten Brezilyalı teknik adam Dunga, "Türkiye'ye ikinci gelişim. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Türkiye'de çok iyi karşılandım. Türkiye'de oynayan Brezilyalı futbolcuların sergilediği performans bizleri mutlu ediyor" ifadelerini kullandı.

Brezilya'nın İrlanda Cumhuriyeti ile oynayacağı hazırlık maçının kadrosuna çağırdığı Beşiktaşlı futbolcu Bobo'nun hazır olduğunu düşündüğünü belirten Dunga, "Bütün Brezilyalı futbolcuları takip ediyoruz ve ihtiyacımız olduğunda onları kadroya çağırıyoruz. Şu anda Bobo'ya ihtiyaç duyuldu ve kadroya çağırdık. Kendisine bir şans doğdu, hazır olduğunu düşünüyorum. Futbolcularımız kendilerini milli takım için her zaman hazır tutmalı ve bu şanslar verildiğinde en iyisini yapabilmeli" diye konuştu.

Fenerbahçe'de forma giyen Brezilyalı oyuncular Roberto Carlos ve Alex'in yeniden milli takıma çağrılabilmelerinin kendi ellerinde olduğunu belirten Dunga, "Bu tamamen onlara, onların çalışmasına ve güzel futbol sergilemelerine bağlı. İhtiyaç duyarsak tabii ki çağıracağım" dedi. Dunga, bir soru üzerine de, Brezilyalı futbolcuların Türk vatandaşlığına geçmesi ve Türk Milli Takımı'nda da yer almasını olumlu bulduğunu sözlerine ekledi.

İlk kez Brezilya Milli Takımı kadrosuna çağrılan Beşiktaş'ın golcü futbolcusu Bobo ise, Brezilya Milli Takımı'na çağrıldığı için çok mutlu olduğunu, en mutlu günlerinden birini yaşadığını belirterek, Dunga'nın beklentilerini karşılayabilmek için elinden geleni yapacağını kaydetti.

Beşiktaş'ta oynadığı son 3 lig ve 1 kupa maçında gol atamadığını ifade eden Bobo, gelecek maçlarda gollerine devam edeceğini ifade etti.

(EE-İY-İY-OK-S)