Dündar, "Esnaf Bizim Referans Noktamız"

Dündar, "Esnaf Bizim Referans Noktamız"

Başkan Dündar Dikkaldırım esnafını dinledi.

Dündar,

Dikkaldırım mahallesinde esnafı ziyaret eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, mahalle esnafı ile birlikte kahvaltı yapıp, esnafın sorunlarını dinleyerek görüş ve önerilerini aldı.

Mahalle ziyaretleri ile sokak sokak dolaşıp vatandaşlarla sohbet eden, onların sorunlarını bire bir dinleyen Başkan Mustafa Dündar, diğer taraftan da esnaf ziyaretlerini aksatmadan sürdürüyor. Başkan Dündar, 2023 metrelik uzunluğu ile dünyanın en uzun böreğini üreterek, bu alanda Guinness rekorlar kitabına girerek belge almaya hak kazanan İkizler Börek evinde, Dikkaldırım esnafı ve Bursa'nın Meşhurları Derneği üyeleri ile de bir araya gelerek birlikte kahvaltı yaptı.

Mahalle esnafının, kendileri için çok iyi bir referans noktası olduğunu söyleyen Başkan Dündar, Osmangazi'nin Türkiye'nin en büyük üçüncü ilçesi olduğunu, 109 mahalleye sahip ilçede, esnafı belirli bir periyot dahilinde düzenli olarak dolaşıp o mahalle hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olduklarını söyledi. Dündar, "Bizde mesai mefhumu yok. Belediyeye yalnızca imza atmak için gidiyoruz. Halkımızı olduğu gibi, esnafımızı da dolaşıp onların sorunlarını dinliyoruz. Talep ve önerilerini alıyoruz. Esnafımızın görüş ve önerileri bizim için son derece önemli. Çünkü buralar son derece hareketli, halkın ekonomik ve sosyal durumlarını da yakından biliyorlar. Kısacası esnaf, bizim için referans noktası. Bizler esnafımızı dinleyerek, neyi yapıp yapamadığımızı da görmüş oluyoruz. Sıkıntıları varsa onları çözüyoruz" dedi.

Dünyanın en uzun böreğini pişirerek rekor kırıp Guinness rekorlar kitabına giren İkizler börek firmasının sahibi Hasan Acar'ı da, başarısından dolayı tebrik eden Başkan Mustafa Dündar, "Bursa'nın adını tüm dünyaya duyurdu. Hasan usta, marka şehir Bursa'ya yeni marka katan bir firmamız. Bizler belirli günlerde esnafı ziyaret edip onlarla birlikte olup, sorunlarını dinliyoruz. Böyle bir ziyaret için buraya geldik. Kaliteli sağlıklı ve hijyen kurallarına uyan bir işletme. Kendi işyerimizden başlayıp, orayı ne kadar geliştirip değer ve kalite katabiliyorsak, dolayısıyla bunu o şehre de katmış oluyoruz. Kendilerini kutluyorum" dedi.