Düğününü Göremedi
Haberler » Güncel » Düğününü Göremedi - Haber

Düğününü Göremedi

Düğününe 22 Gün Kala Trafik Kazasında Ölen Genç Araştırma Görevlisi Ağlattı.

Düğününü Göremedi

Amasya'nın Merzifon İlçesi'nde düğününe 22 gün kala trafik kazasında hayatını kaybeden Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü'nde görevli 26 yaşındaki araştırma görevlisi Dilek Özdemir'in düğün davetiyesindeki sözler öğretim üyeleri ve öğrencileri gözyaşlarına boğdu.

Cuma günü meydana gelen kazada Çorum'dan memleketi Samsun'a giden 29 yaşındaki Hakan Özdemir yönetimindeki 55 BH 145 plakalı otomobil, Amasya Merzifon Havaalanı kavşağı civarında sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole yuvarlandı. Kazada, Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde görevli araştırma görevlisi 26 yaşındaki Dilek Özdemir, ağabeyi Hakan Özdemir, 49 yaşındaki annesi Ayşe Özdemir ve 48 yaşındaki babası Osman Özdemir hayatını kaybetti. Kazada yaşamını kaybeden 4 kişi Samsun'da toprağa verildi.

Dilek Özdemir için 2008 yılından bu yana görev yaptığı Fen Edebiyat Fakültesi'nde anma töreni düzenlendi. Törene AİBÜ Rektörü Prof.Dr. Hayri Coşkun, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Anma töreni Dilek Özdemir'in fotoğraflarının slayt eşliğinde gösterilmesiyle başladı. Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölüm Başkanı Prof.Dr. Tekin Babaç, 11 Aralık'ta evlenecek olan Dilek Özdemir'in düğün davetiyesinde yazan, "Bir zaman tünelinde en güzel sevgiyi birlikte yaşadık. Her uçurumun kenarında birlikte meydan okuduk rüzgara. ve gökyüzünden birer yıldız çalıp ışık yaptık geleceğimize" yazılı satırları okurken bazı öğretim üyeleri ve öğrenciler gözyaşlarına boğuldu.

Prof.Dr. Hayri Coşkun ise Dilek Özdemir'in genç yaşta hayatını kaybetmesinin üzüntüsünü yaşadığını belirterek, "Onun acısını hep beraber paylaşacağız. Acılar paylaşarak azalır. Onu kaybetmek bizi derinden üzdü. Bilime olan bağlılığını karakterine de yansıtan biriydi. Çok fazla cümleler kuramıyorum" diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Bazı öğretim üyeleri ve öğrenciler Dilek Özdemir ile anılarını anlatırken gözyaşlarına boğuldu.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler