Düğün Haberleri

Düğün haber, Düğün son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Düğün 14.5.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM
Sadeyağ yerine sıvı yağ, baklava yapımında kilosu 150 TL olan boz fıstık yerine kilosu 40 TL olan fıstık kullanıldığını söyleyen Bahattin Sökmen, maliyeti düşürmek için yağ kalitesinin düşürüldüğünü belirterek, "İlk olarak baklavanın iyisi fiyatından anlaşılır.
Düğün 14.5.2020
Tarihi Darıca Kalesi yeniden gün yüzüne çıkacak
KOCAELİ'nin Darıca ilçesinde, Bizans döneminde 14'üncü yüzyılda yapıldığı tahmin edilen ve zamana bağlı olarak atıl hale gelen Darıca Kalesi'nin gün yüzüne çıkarılması için çalışmalar başladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ortak bir çalışma planlandığını ifade eden Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, "Çalışmalarımız nihayete erdiği zaman doğal yapısına uygun bir şekilde canlandırmayı arzu ediyoruz" dedi.    Darıca ilçesinde bulunan ve Evliya Çelebi'nin seyahatnamesinde "Lebi deryada dört köşede kalesi vardır. Kalenin limana hazır cihetinde bir kapısı vardır. Kalenin muhafızı ve komutanı yoktur. İçinde 20 civarında kiremit örtülü evler mevcuttur" satırlarıyla bahsettiği tarihi Darıca Kalesi'nin yeniden gün yüzüne çıkarılması için çalışmalar başladı. 14'üncü yüzyılda Bizans döneminde yapıldığı tahmin edilen kalenin aslına uygun olarak restore edilmesi hedefleniyor.  Kentte bulunan tarihi yapıları yeniden canlandırmayı hedeflediklerini söyleyen Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, "Darıca Kalesi bizim çocukluk yıllarımızda Darıcalı hemşerilerimizin vakit geçirdiği hatta düğünlere, sünnetlere ve cemiyetlere ev sahipliği yapmış bir mekan.
Düğün 13.5.2020
Belçika'da okullar 18 Mayıs'ta açılacak
Azami 30 kişinin katılımıyla düğün ve cenaze törenleri yapılabilecek.
Düğün 13.5.2020
Mobilya sektörü haziranı bekliyor
Güleç, henüz yeni sipariş almadıklarını belirterek, şöyle devam etti: "Haziran ayı itibarıyla tersine dönmeye başlayacak ve eski günlere döneceğiz. Çalışmaya devam edeceğiz. Bu süreçte işçimizi, sağlığımızı koruduk ve müşterilerle diyalog sürecini geliştirdik. Türkiye mobilya sektörü, dünya için önemli tedarik ağına sahip. Son yıllarda mobilya sektörü ihmal edildi. İnsanlar dışarıda fazla vakit geçirmeye başlayınca mobilya değiştirme oranı uzadı. Bu süreçten sonra artık herkes mobilya sektörüne ihtiyaç duyduğunu görecek. Haziranda başlayıp yıl sonuna kadar beklediğimiz oranları yakalayamasak bile dünya pazarında pay alan bir sektör olacağız. Beklentimiz yüksek." İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan da mobilya sektöründe haziran ayında sipariş artışı beklediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti: "Nisanda ciddi düşüşler yaşadık. Mayısta da düşüş devam ediyor. Ramazan ayı ile birlikte koronavirüsü hükumetimizin aldığı tedbirler sayesinde bertaraf edeceğimizi düşünüyoruz. Bayramdan sonra işlerin normale döneceğini tahmin ediyoruz. Haziranda bıraktığımız gibi bulamasak da sektörün temmuz ayına kadar eski seviyesine geleceğini tahmin ediyoruz. Birçok düğün ve mobilya alışverişi ötelendi.
Düğün 13.5.2020
Hollanda'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 5 bin 562'ye çıktı
İbadethane, cenaze ve düğünlerde 1 Temmuz'dan itibaren 100 kişi bir araya gelebilecek.
Düğün 13.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 14
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------- Giysi pazarı Güvenlik görevlileri Pazarcılarla röpartajlar Genel ve detay görüntüler Haber- Kamera:  Kadir ÇELİK- GAZİANTEP-DHA) ===================== Cudi Dağı'nın yamacına 4 milyon 800 bin TL'lik çok amaçlı park   ŞIRNAK'ın Silopi ilçesinde Cudi Dağı yamacına 4 milyon 800 bin TL maliyetli çok amaçlı park yapımına başlandı. Proje tamamlandıktan sonra yeşil alanlar, oyun parkları, spor sahaları ve düğün salonu bulunan çok amaçlı park vatandaşların hizmetine sunulacak.
Düğün 13.5.2020
Van Valisi Bilmez: Şu an hastanede yatan 120 korona hastamız var
Van'daki son bilgileri paylaşan Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Emin Bilmez, "Pandemi ile ilgili ilk İran'da vaka tespit edilince tüm Türkiye'nin bizimde endişemiz bu hastalığın İran'dan Van'a, Van'dan da Türkiye'ye yayılabileceğiydi. Bu nedenle sınırda alınabilecek tüm önlemleri almaya başladık. Bununla ilgili herhangi bir olumsuzluk yaşamadık. Bizim vakaların büyük bir kısmı İstanbul'dan buraya gelen ve ilk vakamızda İstanbul'da bir düğüne giden bir amcamızdı.
Düğün 12.5.2020
İzmir'de ticaret odası üyesi 1253 firma Nefes Kredisi kullandı
İZTO'nun İstanbul ve Ankara'daki ticaret odalarının ardından Nefes Kredisi kullandırmada 3. sırada yer aldığını belirten Özgener, şunları kaydetti: "Şu ana kadar 1253 üyemiz Nefes Kredisinden faydalandı. Yaklaşık 20 milyon 290 bin lira tutarında kredi fiilen kullandırıldı. İZTO üyelerinin şu anda kullanabileceği limit 150 milyon lira. Bunu gerekirse daha da artıracağız." "Düğün sektörü beklenti içinde" Kovid-19 sürecinde normalleşmenin ilk adımlarından biri olarak berberlerin, kuaförlerin ve güzellik salonlarının tedbirlerle açıldığını anımsatan Özgener, İZTO üyesi yaklaşık 60 berber ve kuaförün 65 yaşın üstünde olduğuna dikkati çekti.
Düğün 12.5.2020
Kırlangıç Vadisi bitki örtüsüyle büyülüyor
Vadide özellikle mayıs ayının ikinci haftasında açan müşkürüm, kır süseni, tarla sarmaşığı, sarı papatya, sarıkokulu ve düğün çiçekleri görenleri büyülüyor.
Düğün 12.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 22
'O KİŞİ SEVDİKLERİNİ VE AİLESİNİ PERİŞAN ETTİ' Vali Bilkez, böyle zor bir süreçte taziye, düğün, mevlit gibi etkinliklerin hem din alimleri hemde sağlık alanındaki uzmanların can güvenliği açısından yapılmaması gerektiği kararı alındığını ifade ederek, "Son süreçte 3-4 gün neredeyse hiç pozitif vakamız çıkmıyordu.
Düğün 11.5.2020
Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Bilmez, muhtarları Kovid-19 konusunda uyardı
2020 yılı itibariyle Van'da çığ ve deprem gibi tahlisiz olayların yaşandığını, o süreçte depremle ilgilenirken pandemiyle karşı karşıya kaldıklarını anımsatan Bilmez, şunları kaydetti: "Pandemi ilk Çin'de çıktı ve sonra İran'da görülünce Türkiye'de herkes Van'dan korkmaya başladı. Hatta bilim adamları en riskli illerden biri olarak Van'ı gösterdi. Sebebi de vakaların İran'dan Van'a, buradan da Türkiye'ye yayılacağı gibi bir endişeden kaynaklanmaktaydı. Ancak alınan tedbirlerden dolayı beklenilen ve korkulan sıkıntı yaşanmadı. Ama başka bir yerden sıkıntı yaşamaya başladık. 3-4 vakamız umre, geri kalanların hepsi özellikle İstanbul'dan ve batı illerinden gelip 14 günlük kurala uymamasından kaynaklandı. Yine de vaka sayımız çok fazla değildi. Cevdet Paşa Mahallesi'nde Turgut soy isimli ailenin bir ferdinin vefatı sonrası resmi bir taziyenin kurulmamasına rağmen, evde kendi aralarında gizli taziye kurmalarından dolayı aynı soyadından 23 vatandaşımızın test sonuçları pozitif çıktı." "Vaka sayısı artmaya devam ediyor" Taziye, düğün törenleri ve mevlitler konusunda hem din alimlerinin hem de sağlık alanında uzmanların can güvenliği açısından yapılmaması gerektiğiyle ilgili ortak kararlarının olduğunu ifade eden Bilmez, şöyle devam etti: "Süreçte 3-4 gün neredeyse hiç pozitif vakamız çıkmadı.
Düğün 11.5.2020
Hollanda'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 5 bin 456'ya ulaştı
İbadethane, cenaze ve düğünlerde 1 Temmuz'dan itibaren 100 kişi bir araya gelebilecek.
Düğün 11.5.2020
Kuaför ve berberler, gökyüzüne balon bıraktı
Kuaför ve berberler ile düğün sektörüne yönelik iş yapanların bulunduğu, İstanbul Caddesi Mareşal Fevzi Çakmak Sokak'ta esnaf, iş yerlerinin açılmasıyla kurdele kesti.
Şu an buradasınız: Düğün Haberleri | Düğün Haber - Haberler - Sayfa 8 - Düğün haberleri, son dakika düğün haber ve gelişmeleri burada. MANİSA Tadıyla dünyaya ün salan Kırkağaç kavunu toprakla buluştu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.6.2020 17:09:43. #1.15#
title