Düğün, Yenimahalleli Tiyatroseverler İçin Sahnelendi

Düğün, Yenimahalleli Tiyatroseverler İçin Sahnelendi

Yenimahalle Belediyesi, Ayşe Bayramoğlu'nun yazdığı Tilbe Saran'ın yönettiği 'Düğün' adlı tiyatro oyununu Yenimahallelilerle buluşturdu.

Düğün, Yenimahalleli Tiyatroseverler İçin Sahnelendi

Yenimahalle Belediyesi, Ayşe Bayramoğlu'nun yazdığı Tilbe Saran'ın yönettiği 'Düğün' adlı tiyatro oyununu Yenimahallelilerle buluşturdu. Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu'nda sahnelenen oyun, seyircilerden tam not aldı. Oyunda, Güler Ökten, Zerrin Sümer, Tilbe Saran ve Şebnem Sönmez, Eda Çatalçam, Evren Ercan, Serpil Göral ve Maria Akgüllü rol aldı. Ataerkil sistemde var olmaya çalışan kadınların, şiddetin uygulayıcısı haline gelerek şiddeti yeniden üretmelerini konu alan tek perdelik oyuna Yenimahalleli tiyatroseverler büyük ilgi gösterdi.

Oyunda, geleneksel bir yapıya sahip olan damat tarafıyla, İstanbullu kız tarafı arasındaki sosyal statü farkından kaynaklanıyormuş gibi görünen ufak pürüzlerin, erkeklerin dünyasında 'kadın' olma durumuna işaret ettiği anlatılıyor. Seyircilerin kimi zaman gülümsediği kimi zaman ise gözyaşlarına boğulduğu oyun, Yenimahalleli sanatseverlerin büyük bir beğenisini topladı.

Kaynak: CHA