Düğün Yemeğinden Zehirlenenlerin Sayısı 600

Düğün Yemeğinden Zehirlenenlerin Sayısı 600

Bursa'nın Orhaneli İlçesine Bağlı Karaoğlanlar Köyünde Yedikleri Düğün Yemeğinden Zehirlenenlerin Sayısı 600'e Çıktı. Büyükorhan Kaymakamı Müfit Gültekin Endişelenecek Bir Durumun Olmadığını Söyledi.

Düğün Yemeğinden Zehirlenenlerin Sayısı 600

Bursa'nın Orhaneli ilçesine bağlı Karaoğlanlar köyünde yedikleri düğün yemeğinden zehirlenenlerin sayısı 600'e çıktı. Büyükorhan Kaymakamı Müfit Gültekin endişelenecek bir durumun olmadığını söyledi.

Alınan bilgiye göre, Karaoğlanlar köyünde Raşit Argın'ın oğlunun sünnet cemiyeti sırasında dağıtılan dağıtılan tavuklu pilavı yiyen davetliler akşam saatlerinde mide bulantısı şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. İlk olarak 400 kişinin Orhaneli Devlet Hastanesi'nde tedavi edildikleri öğrenilirken 200'e yakın kişinin de köye gelen 112 ambulansları ile tedavilerinin sürdüğü öğrenildi.

Olayın ardından açıklama yapan Büyükorhan Kaymakamı Müfit Gültekin, "Endişelenicek bir durum yok. Hayati tehlikesi olan vatandaşımız yok. Ancak hamile olan bayanlar var. Bunların tedavisi özel olarak yapıyor" dedi. Olayla alakalı soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

(BD-RF-ÖK-Y)

Kaynak: İHA