Dubai'deki Rixos Oteli'nin Açılışında Van Kahvaltısı Verilecek

Dubai'deki Rixos Oteli'nin Açılışında Van Kahvaltısı Verilecek

Dubai'deki Rixos Oteli'nin Açılışında Van Kahvaltısı Verilecek
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Dubai'de hizmete girecek olan 7 yıldızlı Rixos The Palm Dubai Oteli'nin açılışında Van Kahvaltısı verilecek.

Dubai'de hizmete girecek olan 7 yıldızlı Rixos The Palm Dubai Oteli'nin açılışında Van Kahvaltısı verilecek. Vanlı iş adamı Fettah Tamince'ye ait olan otelin açılışında, üst düzey ve ünlü 2 bin 500 davetliye, Sütçü Kenan Kahvaltı Salonu tarafından 50 çeşitten oluşan Van Kahvaltısı ikram edilecek.

Yedi Birleşik Arap Emirlikleri'nden biri olan ve dünyanın en fazla turist çeken ülkelerinin başında gelen Dubai'de 2 Mart 2012 tarihinde Rixos The Palm Dubai Oteli'nin açılışı Van Kahvaltısı'nın verilmesiyle başlayacak. Türkiye'den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda üst düzey ve ünlü ismin katılacağı otel açılışında, Sütçü Kenan Kahvaltı Salonu'nun Van'a özgü kahvaltıları ikram edilecek. Vanlı İşadamı Fettah Tamince, kendisine ait olan Rixos Oteller zincirinin Dubai'deki halkasında Van

Kahvaltısı'nın tanıtımına ağırlık veriyor. Bu kapsamda 1946 yılından beri Van'da hizmet veren Sütçü Kenan Kahvaltı Salonu ile irtibata geçen Rixos yönetimi, Dubai'deki otelin açılışında Van Kahvaltısı'nın verilmesini uygun buldu.

Dubai'de kahvaltı organizasyonunu gerçekleştirecek olan Sütçü Kenan Kahvaltı Salonu sahibi Kenan Coşkun, kendilerine böyle bir talebin gelmesinden onur duyduklarını ifade ederek, "Dünyanın en fazla turist çeken bir bölgesinde Vanlı İşadamı Fettah Tamince'ye ait 7 yıldızlı bir otelin açılışında kahvaltı vermemiz için bizimle irtibata geçildi. Bizler Van'ı ve dolayısıyla ülkemizi Dubai'de temsil edeceğiz. Bu, bizim için bir şereftir. İnşallah Van'a özgü kahvaltı tadını tüm dünyaya tanıtırız" diye konuştu.

Açılışta verilecek olan kahvaltıdaki tüm çeşitlerin Van'a has olacağının altını çizen Kenan Coşkun, "Van Vişnesi'nden yapılan vişne reçeli, Van Gülü'nden yapılan gül reçeli, kavut, murtuğa, köy tereyağı, Bahçesaray-Çatak karakovan balı, katkısız doğal kaymak, ilimize ait yoğurt süzmesinden yapılan çökelek, meşhur otlu peynirimiz, ceviz reçelimiz gibi ürünler yer alacak" şeklinde konuştu. - VAN

Dubai'deki Rixos Oteli'nin Açılışında Van Kahvaltısı Verilecek

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title