Dü'nün Yeni Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu

Dü'nün Yeni Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu

Düzce'de Rektörlük Seçiminde 46 Oy Alan ve YÖK Tarafından Cumhurbaşkanlığı'na Sunulan Listede İlk Sırada Yer Alan Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Onayıyla Düzce Üniversitesi (Dü) Rektörlüğü'ne Atandı.

Dü'nün Yeni Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu

Düzce'de rektörlük seçiminde 46 oy alan ve YÖK tarafından Cumhurbaşkanlığı'na sunulan listede ilk sırada yer alan Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in onayıyla Düzce Üniversitesi (DÜ) Rektörlüğü'ne atandı.

Yeni kurulan 15 üniversite içerisinde yer alan DÜ'nün ilk Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, bu “DÜ Rektörünün atanmış olması çok güzel bir olay. Çünkü Düzce bunu uzun süredir bekliyordu. O yüzden güzel bir başlangıç olacağını, tüm akademik ve idari personelin bir arada el ele vererek çok güzel şeyler üreteceğimizi ve gelişmeye bu kadar açık bir alanda kurulmuş olan üniversitemizi en kısa zamanda hak ettiği yerlere hep birlikte getireceğimize inanıyorum. Bir üniversite bir şehir için çok önemli. Düzce'nin yaşamını tamamen değiştirecek bir kurum. Biz de bu görevi yapacağız. İçinde sanatın konuşulduğu, sanatın üretildiği, bilimin üretildiği, fikirlerin çarpıştığı, yeni fikirlerin üretildiği bir alan gibi düşünüyorum ben üniversiteyi. Kültürden kaynaklanan zenginliğimizi de kullanarak bilim ve teknolojinin bütün sağladığı imkanları üniversitemize de sağlamaya çalışarak, kültürümüzle yenilikçiliği birleştirmeye çalışacağız. Düzce'ye katma değer üreten bir üniversite olmaya çalışacağız. Bunların hepsi bir ekip işi. Ortak hedefler için birleşeceğiz. Ortak ve yüksek hedeflerimiz olacak ve üniversiteyi kısa zamanda rekabetçi bir konuma getirmeye çalışacağız. Sadece bizim çabalarımızla olacak bir şey değil. Düzce kamuoyunun, yerel dinamiklerin de çok önemi var. Bu konuda hiç ama hiç korkum yok. Çünkü Düzcelilerin üniversitelerini çok sevdiklerini ve önem verdiklerini biliyorum. Üniversiteyi kısa zamanda Türkiye'de ilk 10'a oynayan, ilk 10'u hedefleyen bir üniversite haline getireceğiz. Hatta uluslar arası arenalarda da sözü edilen bir üniversite olması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz” şeklinde konuştu.

(AY-AK)

18.05.2007 16:43 TSİ

Kaynak: İHA