Dü'nün Logosu Belli Oldu

Dü'nün Logosu Belli Oldu

Düzce Üniversitesi (Dü) Logosu İçin Başlatılan Yarışma Sonuçlandı ve Yeni Logo Yeni Akademik Yıl Açılış Töreninde Tanıtıldı.

Dü'nün Logosu Belli Oldu

Düzce Üniversitesi (DÜ) logosu için başlatılan yarışma sonuçlandı ve yeni logo yeni akademik yıl açılış töreninde tanıtıldı.

Ege Üniversitesi Sanat ve Bilim Akademisi Resim Bölümü Öğretim görevlisi Ekin Boztaş tarafından çizilen logo, DÜ'nün Akademik yılın açılış töreninde tanıtıldı. Logo tasarımında tipografi dışında görseli oluşturan formlar ile üniversite kavramının değer üretme, değer yaratma kavramları üstünde durulmak istendiği, küçük kırmızı renkli birim ile içerik olarak üniversitenin misyonuna paralellik oluşturan bilimsel bilgi ve kültürel değerlerin temsil edilmesinin düşünüldüğü, kırmızı birimin mavi ve yeşil renklerde kademeli olarak büyütülmüş tekrarıyla da değerlerin üretilmesi ve geliştirilmesinin sembolize edildiği belirtildi. Ayrıca lekelerin birbiri ile olan ilişkilerinde yan anlamlar olarak da eğitimi sembolize eden meşale ve kitap yapraklarının, D harfinin yapısı değerlendirilerek oluşturulduğu kaydedildi.

(AY-AK)

03.10.2007 17:15 TSİ