DTP: "Sonucun Ülkeye Hayırlı Olmasını Diliyoruz"

DTP: "Sonucun Ülkeye Hayırlı Olmasını Diliyoruz"

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkan Vekili Nurettin Demirtaş, Cumhurbaşkanı'nın Halk Tarafından Seçilmesini de Öngören Anayasa Değişikliği Paketine İlişkin Halk Oylamasının Sonuçlarının Ülkeye Hayırlı Olmasını Diledi.

DTP:

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkan Vekili Nurettin Demirtaş, Cumhurbaşkanı'nın halk tarafından seçilmesini de öngören anayasa değişikliği paketine ilişkin halk oylamasının sonuçlarının ülkeye hayırlı olmasını diledi.

Demirtaş, oylamaya konu olan değişiklikleri desteklediklerini hatırlattı.

Oylamaya katılımın oluşan ilgi düzeyi ile orantılı olduğunu belirten Demirtaş, ''Katılımın aşırı düşük olduğunu söyleyemeyiz. Gerçi cumhurbaşkanını halkın seçmesi gibi önemli bir konuda daha yüksek bir katılım beklerdik, ancak yaşanan sürecin ve güncel olumsuz gelişmelerin de bunda etkisi olmuş olabilir. Bu sonucun ülkeye hayırlı olmasını diliyoruz'' diye konuştu.

Yeni anayasa çalışmalarının ülke gündeminden düşürülmemesi gerektiğini de ifade eden Demirtaş, ''Demokratik, sivil anayasanın ülkeyi sürüklenmek istendiği karanlıktan kurtaracağını düşünüyoruz'' dedi.

Kaynak: AA