DTP Saldırıyı Kınadı

DTP Saldırıyı Kınadı

Demokratik Toplum Partisince (DTP) Yapılan Açıklamada, Diyarbakır'daki Bombalı Saldırı 'Şiddetle' Kınanırken, 'Bu ve Benzeri Saldırıların Halkın Barışa Olan İnancını Asla Sarsamayacağı' Bildirildi.

DTP Saldırıyı Kınadı

Demokratik Toplum Partisince (DTP) yapılan açıklamada, Diyarbakır'daki bombalı saldırı ''şiddetle'' kınanırken, ''bu ve benzeri saldırıların halkın barışa olan inancını asla sarsamayacağı'' bildirildi.

Parti Genel Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, saldırının ''şiddetle kınandığı'' ifade edilerek, olayda yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm halka başsağlığı, yaralılara da acil şifalar dilendi.

''Ülkemizde toplumsal barışa en çok ihtiyaç duyduğumuz bu gibi zamanlarda gerçekleşen menfur saldırılara bir yenisi daha eklenmiş ve 15 ay aradan sonra tekrar Diyarbakır bu saldırının merkezi olarak seçilmiştir'' denilen açıklamada, ''bu ve benzeri saldırıların halkın barışa olan inancını asla sarsamayacağı'' kaydedildi.

Açıklamada, ''saldırının faillerinin ve varsa arkasındaki güçlerin ivedi olarak ortaya çıkarılması'' istendi.

DTP Genel Merkezi tarafından, aralarında 8 milletvekili ve genel başkan yardımcılarının da bulunduğu bir heyet oluşturulduğu ve heyetin yarın sabah Diyarbakır'da olacağı duyuruldu.

Açıklamada, ''Bu olay vesilesiyle duyduğumuz derin acı ve üzüntüyü bir kez daha ifade ederken, bu saldırının ve yaşadığımız bu acının artık son olmasını diliyoruz'' ifadesi de yer aldı.

Kaynak: AA