DTP'li Bir Grup Milletvekili Süleymaniye'de

DTP'li Bir Grup Milletvekili Süleymaniye'de

DTP Grup Başkanı Mardin Milletvekili Ahmet Türk ve Beraberindeki Bir Grup Milletvekili, Bu Akşam Kuzey Irak'taki Süleymaniye Kentine Geldi.

DTP'li Bir Grup Milletvekili Süleymaniye'de

DTP Grup Başkanı Mardin Milletvekili Ahmet Türk ve beraberindeki bir grup milletvekili, bu akşam kuzey Irak'taki Süleymaniye kentine geldi.

Ahmet Türk ve beraberindeki milletvekileri Süleymaniye Havaalanı'nda, Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği yetkilileri tarafından karşılandı.

Özel bir havayolu şirketinin seferiyle gelen Türk, yıllardan beri bu bölgeye sık sık geldiklerini belirterek, bu ziyaretleri sırasında Irak Devlet Başkanı Celal Talabani ile görüşeceklerini söyledi.

Ziyaretlerinin amacının Türkiye, Irak ve kuzey Irak arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlamak olduğunu belirten Türk, bölgesel yönetimin başkanı Mesut Barzani ile de koşullar uygun olursa görüşmeyi umduklarını bildirdi.

Türk, bugün Süleymaniye'ye gitmeden önce Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, diyalog ve uzlaşıyla tüm sorunların çözülebileceğini belirterek, ''Tarih boyunca, Osmanlı İmparatorluğu'ndan beri Kürtler'in yönü Türkiye'ye dönüktür'' demişti.

Kaynak: AA