DTP Grup Başkanı: Hedef Haline Getiriliyoruz

DTP Grup Başkanı: Hedef Haline Getiriliyoruz

DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, Büyükanıt'ın Açıklamalarıyla İlgili 'Farklı Düşündüğümüz İçin Hedef Haline Getirilmemiz Bir Yerde, Halkın İradesinin Hedef Haline, Geliyor.

DTP Grup Başkanı: Hedef Haline Getiriliyoruz

-DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın açıklamalarıyla ilgili sorular üzerine, "Farklı düşündüğümüz için hedef haline getirilmemiz bir yerde, halkın iradesinin hedef haline, halkın iradesiyle seçilmiş olanlar hedef haline getirlmesi anlamına geliyor. Biz geldiğimiz günden beri şiddet ve çatışmanın durdurulması için hangi katkıları sağlayabiliriz çabası içindeyken, adeta bu işin faturası bize çıkarılmaya çalışılıyor" diye konuştu.

ANKARA (ANKA) - DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın açıklamalarıyla ilgili sorular üzerine, "Farklı düşündüğümüz için hedef haline getirilmemiz bir yerde, halkın iradesinin hedef haline, halkın iradesiyle seçilmiş olanlar hedef haline getirlmesi anlamına geliyor. Biz geldiğimiz günden beri şiddet ve çatışmanın durdurulması için hangi katkıları sağlayabiliriz çabası içindeyken, adeta bu işin faturası bize çıkarılmaya çalışılıyor" diye konuştu.

Ahmet Türk, bu durumun doğru ve demokratik bir yaklaşım olmadığını belirterek, ne olursa olsun Türkiye'yi çatışma sürecinden kurtarmak için katkı sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Türk, şöyle konuştu:

Kaynak: ANKA