DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş Gözaltına Alındı (2)

DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş Gözaltına Alındı (2)

DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş, Askeri Savcılığın Yürüttüğü Sahte Çürük Operasyonu Kapsamında, Ankara'ya İndikten Hemen Sonra Gözaltına Alındı.

DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş Gözaltına Alındı (2)

DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş, askeri savcılığın yürüttüğü sahte çürük operasyonu kapsamında, Ankara'ya indikten hemen sonra gözaltına alındı.

Bir süredir yurt dışında bulunan Nurettin Demirtaş'ın içinde bulunduğu Türk Hava Yolları'na ait Düsseldorf-Ankara uçağı, yarım saatlik rötarla 19.20 sıralarında Esenboğa Havalimanı'na indi. Demirtaş'ın Ankara'ya gelişinden yaklaşık 2 saat önce Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi ekipleri Esenboğa Havaalanı'na geldi. Demirtaş, havaalanının apronunda polislerce gözaltına alındı. Kargo bölümünden polis aracına bindirilen Demirtaş, Ankara İl Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.

Öte yandan, Demirtaş'ı karşılamaya DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, milletvekilleri Sebahat Tuncel ve Aysel Tuğluk'un da aralarında bulunduğu bir grup partili geldi. Ancak DTP'liler, Demirtaş'ı göremeden havaalanından ayrılmak zorunda kaldı.

Demirtaş'ın gözaltına alınmasını değerlendiren Ahmet Türk, olayı siyasi bulduğunu açıkladı.

(OK-Y)

Kaynak: İHA