DTP'den 'Nevruza Davet' Broşürü

DTP'den 'Nevruza Davet' Broşürü

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Bingöl İl Teşkilatı'nın Oluşturduğu 7 Kişilik 'Nevruz Tertip Komitesi' Üyeleri Tarafından Vatandaşlara 'Nevruz'a Davet' Broşürleri Dağıtıldı.

DTP'den 'Nevruza Davet' Broşürü

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Bingöl İl Teşkilatı'nın oluşturduğu 7 kişilik 'Nevruz Tertip Komitesi' üyeleri tarafından vatandaşlara 'Nevruz'a davet' broşürleri dağıtıldı.

Halkın yoğun olduğu Genç ve Kültür caddelerinde dağıttıkları broşürlerle insanları 21 Mart'ta kutlanacak Nevruz Bayramı'na davet ettiklerini belirten tertip komitesinden Yavuz Kıtay, amaçlarının Ortadoğu halklarının sevinci, baharın uyanışı ve halkın özgünlüğü olan Nevruz'u barışcıl ve demokratik bir duruşla kardeşlik temelinde sahiplenmek, yaşanır kılmak olduğunu ifade etti. Yaklaşık 10 bin adet broşürü evlere ve yoldan geçen vatandaşlara dağıtacaklarını söyleyen Kıtay, partilerinin organize ettiği bayramın 21 Mart 2007 tarihinde Ziraat Fakültesi inşaatının yanında bulunan boş arazide yapılacağını kaydetti.

Oluşturulan Nevruz Komitesi, Yavuz Kıtay, Abdulselam Çakan, Şahin Arslan, Mehmet Çiçek, Aydın Bozyiğit, Suna Çaka ve Mine Kaya isimlerinden oluşuyor.

(MÇ-MET-MEF-Y