DTP'den Diyarbakır'daki Saldırıya Kınama

DTP'den Diyarbakır'daki Saldırıya Kınama

DTP, Diyarbakır'daki bombalı saldırıyı kınadı. DTP'den yapılan açıklamada, 'Bu menfur saldırının faillerinin ve varsa arkasındaki güçlerin ivedi olarak ortaya çıkarılmasını bekliyoruz' denildi.

DTP'den Diyarbakır'daki Saldırıya Kınama

Demokratik Toplum Partisi (DTP), Diyarbakır'da meydana gelen bombalı saldırıyı kınadı. DTP'den yapılan açıklamada, "Bu menfur saldırının faillerinin ve varsa arkasındaki güçlerin ivedi olarak ortaya çıkarılmasını bekliyoruz" denildi.

DTP'den yapılan yazılı açıklamada, ülkede toplumsal barışa en çok ihtiyaç duyulan bu gibi zamanlarda gerçekleşen menfur saldırılara bir yenisinin daha eklendiği ve 15 ay aradan sonra tekrar Diyarbakır'ın bu saldırının merkezi olarak seçildiği kaydedildi.

Açıklamada, "Demokratik Toplum Partisi olarak, Diyarbakır'da meydana gelen bombalı saldırı olayını şiddetle kınıyor, olayda yaşamını yitiren yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm halkımıza baş sağlığı diliyoruz. Elim olayda yaralanan tüm yurttaşlarımıza acil şifalar diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu ve benzeri saldırılar, halkımızın barışa olan inancını asla sarsamayacaktır. Bu menfur saldırının faillerinin ve varsa arkasındaki güçlerin ivedi olarak ortaya çıkarılmasını bekliyoruz."

-DTP'Lİ HEYET DİYARBAKIR'A GİDİYOR-

Açıklamada, aralarında DTP'li sekiz milletvekili ve genel başkan yardımcılarının da bulunduğu bir heyetin, "Diyarbakır'da incelemelerde bulunmak ve vatandaşların acılarını paylaşmak üzere" yarın sabah Diyarbakır'da olacağı belirtildi.

Açıklamada, "Bu olay vesilesiyle duyduğumuz derin acı ve üzüntüyü bir kez daha ifade ederken, bu saldırının ve yaşadığımız bu acının artık son olmasını diliyoruz" denildi.(ANKA)

(HM/GB)