DTP Delegeleri, Genel Başkanlık Koltuğuna Ahmet Türk'ü Seçti

DTP Delegeleri, Genel Başkanlık Koltuğuna Ahmet Türk'ü Seçti

Demokratik Toplum Partisi (DTP) 2'inci Olağan Kongresi'nde Genel Başkanlık Koltuğuna Ahmet Türk Seçildi. Atatürk Spor Salonu'nda Sabah 09:00 Sıralarında Başlayan DTP 2. Olağan Kongresi, Genel Başkanın Belirlenmesinin Ardından Sona Erdi.

DTP Delegeleri, Genel Başkanlık Koltuğuna Ahmet Türk'ü Seçti

Demokratik Toplum Partisi (DTP) 2'inci Olağan Kongresi'nde genel başkanlık koltuğuna Ahmet Türk seçildi. Atatürk Spor Salonu'nda sabah 09:00 sıralarında başlayan DTP 2. Olağan Kongresi, genel başkanın belirlenmesinin ardından sona erdi.

Seçimde, 916 delegenin 587'si oy kullanırken, oyların 574'ü geçerli, 13'ü geçeriz sayıldı. Geçerli oyların tümünü alan Ahmet Türk, partinin yeni genel başkanı oldu.

Genel başkanlığa seçilmesinin ardından bir konuşma yapan Türk, DTP'de eş genel başkan olmanın ağır bir sorumluluk olduğunu belirterek, ''Kim ne derse desin, barış, demokrasi ve özgürlük için Türk halkıyla birlikte yaşamanın koşullarını oluşturmak için barış ortamını yaratmaya her zaman hazırız'' dedi.

5 yıllık siyasi yasağının sona ermesinin ardından bugün DTP'ye katılan Hakkari Bağımsız Milletvekili Hamit Geylani de parti meclisi üyeliğine seçildi.

Kaynak: CHA