DTP Bingöl Teşkilatı Olağan Kongresi

DTP Bingöl Teşkilatı Olağan Kongresi

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Bingöl Teşkilatı, 1. Olağan Kongresini Yaptı. Tek Liste Halinde Gerçekleşen Seçimde DTP Bingöl İl Başkanlığı'na Avukat Ömer Faruk Ersöz Seçildi.

DTP Bingöl Teşkilatı Olağan Kongresi

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Bingöl teşkilatı, 1. olağan kongresini yaptı. Tek liste halinde gerçekleşen seçimde DTP Bingöl İl Başkanlığı'na avukat Ömer Faruk Ersöz seçildi.

Kültür Caddesi üzerinde bulunan Bingöl Kültür Sanat Merkezi toplantı salonunda yapılan kongrede mevcut başkan Mehmet Emin Acar aday olmazken, seçime tek liste halinde girildi. Türk bayrağının asıldığı kongrede kısa bir konuşma yapan eski başkan Mehmet Emin Acar, DTP'nin koltuk sevdası taşımayan, kendini bu ülkenin sorunlarına adayan bir siyaset çizgisi olduğunu savunarak, "Genç arkadaşlarımızı da aramıza katarak hem siyasetimizi genişletmek hem de genç arkadaşlarımızı daha etkin hale getirmek idraki ve

bilincini taşıyoruz" dedi. Kongrede tek liste halinde aday olan Ömer Faruk Ersöz ise, "Bilindiği gibi hiç bir rantın, kirliliğin, darlığın adresi olmayan partimizi yeni yönetim olarak en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağımızı, istem ve arzularımızı dağa taşa değil de her vicdan sahibi yüreğe duyurma uğraşı içinde olacağımızı bütün samimiyetimizle belirtiyoruz" diye konuştu.

Kongrede Ahmet Demirtaş, Ali Yılmaz, Yavuz Kıtay, Zeki Kaya, Meral Sav, Hüseyin Berdibek, Mehmet Emin Acar ve Dilşah Özmen, il yönetim kurulunu oluşturdu. Disiplin kuruluna Hadin Bazencir, Fazilet tekin, Mahmut Bererikli, Türkan Kişi, Selma Kayaturan seçilirken; genel merkez kurultay delegeliğine ise Ömer Faruk Ersöz, Zeki Fırat, Remzi Sönmez, Emine Kaya, Bedri Anşin ve Saadet Koç getirildi.

(MÇ-AKK-OK-Y)

Kaynak: İHA