DTP Batman Merkez İlçe Binası'nda Arama

DTP Batman Merkez İlçe Binası'nda Arama

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Batman Merkez İlçe Binası, Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Tarafından Arandı. Aramada Bulunan Çok Sayıda Kitap, Dergi, Evrak, Gazete ve Pankartlara El Konuldu.

DTP Batman Merkez İlçe Binası'nda Arama

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Batman Merkez İlçe binası, Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından arandı. Aramada bulunan çok sayıda kitap, dergi, evrak, gazete ve pankartlara el konuldu.

Alınan bilgiye göre, DTP Merkez İlçe binasında sözde konfederalizm bayrağının asılı bulunduğu gerekçesiyle Sulh Ceza Mahkemesi'nden arama izni alan emniyet ekipleri, binaya baskın düzenledi. Saat 15.30'da DTP Merkez İlçe binasına giden çok sayıda polis, 2.5 saat süreyle arama yaptı. Yapılan aramada el konulan kitap, dergi, gazete, evrak ve pankartlar, araçlarla Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. DTP İl yöneticisi M. Şirin Tekik, polislerin binada bir fotoğrafın üzerinde sözde konfederalizm bayrağının bulunduğu gerekçesiyle mahkemeden arama izni aldıklarını ve 2.5 saat arayla partilerinin tüm odalarını aradıklarını belirtti. Evrak ve pankartların yanısıra yasal gazete ve kitapların da alındığını savunan Tekik, İl Başkanı Ayhan Karabulut ve parti üyeleri Cemalettin Padir ve Dicle Manap ile birlikte yarın Emniyet Müdürlüğü ve Savcılık'ta ifade vermeye çağrıldıklarını da açıkladı.

(ZG-AŞ-OK-Y)