DTP Ağrı İl Başkanı ve 4 Parti Üyesi Serbest Bırakıldı

DTP Ağrı İl Başkanı ve 4 Parti Üyesi Serbest Bırakıldı

Ağrı Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Tarafından Gözaltına Alınan Demokratik Toplum Partisi (DTP) Ağrı İl Başkanı Murat Öztürk ile 4 Parti Üyesi, Çıkarıldıkları Mahkeme Tarafından Tutuksuz Yargılanmak Üzere Serbest Bırakıldı.

DTP Ağrı İl Başkanı ve 4 Parti Üyesi Serbest Bırakıldı

Ağrı Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan Demokratik Toplum Partisi (DTP) Ağrı İl Başkanı Murat Öztürk ile 4 parti üyesi, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

1 Mart günü yapılan basın açıklamasından dolayı sabah saatlerinde gözaltına alınıp cumhuriyet savcılığına sevk edilen ve ardından mahkemeye çıkarılan DTP Ağrı İl Başkanı Murat Öztürk, DTP İl Genel Meclisi üyesi Hazal Aras, DTP Yönetim Kurulu üyesi Semra Yel ile basın açıklaması sırasında, terör örgütü lehine slogan attığı tespit edilen Adem Aydemir ve Ramazan Adıgüzel, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Adliye çıkışında kendisini bekleyen partililer ile birlikte alkışlar arasında parti binasına geçen Murat Öztürk, burada basın mensuplarına bir açıklama yaptı. Yaşanan olaylara yabancı olmadıklarını ifade eden Öztürk "1 Mart'ta yapılan basın açıklamamız ve basın metnimizin içeriği ortadadır. Yapılan açıklama, son süreçte gelişen olaylardan dolayı DTP il örgütünün göstermiş olduğu bir reaksiyondur. Basın açıklaması, kendi görüş ve düşüncelerimizi halkla paylaşmak adına gerçekleştirilen bir etkinlikti. Tutuklamaların olmaması ve ortamı gerecek bir durumun olmaması bizleri sevindirmiştir" dedi.

(BH-MET-OK-Y)

Kaynak: İHA