DTK: Saldırı Provokasyona Sürükleyen Bir Yaklaşımdır
Haberler » Güncel » DTK: Saldırı Provokasyona Sürükleyen Bir Yaklaşımdır - Haber

DTK: Saldırı Provokasyona Sürükleyen Bir Yaklaşımdır

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) dün Diyarbakır'daki afiş kavgasıyla ilgili, "Bu saldırı toplumu provokasyona sürükleyen bir yaklaşımdır" dedi.

DTK: Saldırı Provokasyona Sürükleyen Bir Yaklaşımdır

'ın ilçesinde seçim çalışmaları yürüten BDP'li gençlere, silahlı ve sopalı yapılan saldırıyla ilgili Demokratik Toplum Kongresi yazılı açıklama yaptı.

Saldırıyı, toplumu provokeye sürükleyen bir yaklaşım olarak değerlendiren DTK, açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde seçim çalışmaları yürüten BDP'li gençlere AKP Büyükşehir Belediye Başkan adayı 'na ait Petrol İstasyonundan çıkan silahlı ve sopalı kişilerce saldırıda bulunulmuş, bu saldırı sonucunda BDP'li gençler yaralanmıştır. Yapılan bu saldırı toplumu provokasyona sürükleyen bir yaklaşımdır. Kürdistan illerinde sistematik bir şekilde devam eden bu saldırıların bir yerden yönetildiği çok aşikardır. Unutulmamalıdır ki Kürt Halkı onurlu bir şekilde kendine yapılan hiç bir haksızlığa karşı sesiz kalmamıştır. Barış sürecini sabote etmeye dönük bu türden yaklaşımlar Kürt ve Kürdistani kazanımları hazmedemeyen güçlerin son çırpınışları olduğunu bilmekteyiz. Demokratik Toplum Kongresi (DTK) olarak toplumu bu anlamda kışkırtan, didiştiren, ayrıştıran bu yaklaşımı kınıyor bu çerçevede tüm Siyasi Partileri, Sivil Toplum Kuruluşları, Demokratik Kitle Örgütleri ve Yurtsever kesimleri tutum almaya davet ediyoruz"

Kaynak: Temsilci

Manşet

Haberler