DSP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Vefik Alp
Haberler » Güncel » Haber

DSP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Vefik Alp

Demokratik Sol Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof.dr. Ahmet Vefik Alp Olarak Açıklandı. Genel Başkan Zeki Sezer'in Tarafından Açıklanan Ahmet Vefik Alp Daha Önce DYP ve MHP İçin İbb Yarışına Katılmıştı.

DSP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Vefik Alp

Demokratik Sol Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof.Dr. Ahmet Vefik Alp olarak açıklandı. Genel Başkan Zeki Sezer'in tarafından açıklanan Ahmet Vefik Alp daha önce DYP ve MHP için İBB yarışına katılmıştı.

DSP İBB adayı ve 39 ilçe belediye başkan adayı Zeytinburnu Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen törenle açıklandı. Törene DSP Lideri Sezer, İBB adayı Ahmet Vefik Alp, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile adaylar katıldı. Törende konuşan DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, "Yer yer teşkilata baskılar yapılıyor. Bir ebedi muhalefet var. Kendisine Ana Muhalefet partisi diyor. O parti AKP'nin iktidarda kalışının güvencesidir." dedi.

Yerel seçimlerin DSP bayramı olacağını, herkesin mutlulukla uyanacağını belirten Zeki Sezer, "22 Temmuz'daki seçime girmedik. Eğer girseydik linç kampanyası başlayacaktı. Oy bölmekle suçlanacaktık. Bugün birileri bunu yapıyor. Oy bölmeye çalışmakla DSP'yi suçlayanlar en büyük bölücülüğü yapıyorlar. Biz o dönemde seçime katılmadık. Katılmadık da ne oldu? CHP, ebedi muhalefet partisi yine bildiğini okudu. Halka tepeden bakan, halkın ihtiyaçlarını görmeyen, halkın derdine kulak vermeyen bildik su geçirmez siyasetine devam etti bu ebedi muhalefet partisi. AKP'nin iktidarda kalışının güvencesi parti. CHP, toplumun enerjisini ve umudunu çaldı. Halka kulağını tıkadı." dedi.-AÇ KARNINA LAİKLİĞİ NASIL KORUYACAKSIN?-Zeki Sezer CHP'ye eleştirilerini sürdürerek, "CHP'li arkadaşlar bizim desteğimizle alabilecekleri en büyük oyu aldı. Adamın karnı aç adam proje götürmüyorsun. Sadece 'Aman ha laiklik elden gider bana oy ver.' diyorsun. Aç karnına laikliği nasıl koruyacaksın? İşsizliğe çözümün var mı? Adam seni dinler mi? Dinlemez, dinlemedi. Tabiki dinlemez. Sen vatandaşı sahipsiz bıraktın. Sen ona kardeş, yoldaş olmadın olamazsın. Çünkü tepeden bakıyorsun." şeklinde konuştu.

Zeki Sezer, "Çok şeye kızıyorum da en çok neye kızıyorum biliyor musunuz? Yok AKP kömür veriyormuş, yok buzdolabı veriyormuş.Vatandaş da bu nedenle AKP'ye oy verecekmiş. AKP kömür veriyorsa iyi yapıyor canım. Daha fazla versin. Tayyip Erdoğan da bunu oğluna sorsun. Bir pırlanta yüzükle kaç ton kömür alınır? Ya da bir gemiye kaç ton kömür sığar?" dedi. Halkın yoksulluğuna rağmen oyun satmayacağını belirten Zeki Sezer, "O yardımı alıyorsa, AKP babasının parasını vermiyor. Vatandaş bunu çok iyi biliyor." dedi.

DSP'nin yeni çekim merkezi olduğunu belirten Zeki Sezer, kartondan bir mıknatısı göstererek, "Bu mıknatıs DSP'nin seçim gücünü anlatıyor. Kuzeyi ile güneyi ile doğusuyla batısıyla bütün insanları bir araya getirecek bir mıknatıs, yürek mıknatısıdır. İnsana değer veren DSP mıknatısı." dedi.

(CİHAN)