DSP Lideri Türker: "Başbuğ'un Çıkışını Doğru ve Yerinde Buluyorum"

DSP Lideri Türker: "Başbuğ'un Çıkışını Doğru ve Yerinde Buluyorum"

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un "Balyoz Planı" Haberlerine İlişkin Yaptığı Açıklamayı "Doğru ve Yerinde" Bulduğunu İfade Etti.

DSP Lideri Türker:

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un "Balyoz Planı" haberlerine ilişkin yaptığı açıklamayı "doğru ve yerinde" bulduğunu ifade etti.

Partisinin Bursa İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Türker, "Balyoz Planı" iddialarına ilişkin "Sanki plana sonradan monte edilmiş bazı unsurlar var. Örneğin camilerin bombalanması ile ilgili bölüm Bunu abartılı buluyorum. Ordunun böyle bir şey planlayacağına ihtimal vermiyorum. Böyle bir şeyi, duyarlı hiç kimse, özellikle de orduda strateji bilen, kurmay olarak yetişmiş kimse yapmaz. İleride bu ortaya çıkacaktır. Tarih bunu ortaya çıkaracaktır. Bir başka konu da oradaki sözde kabine listesi. Bunun da açıklığa kavuşturulması gerekir" diye konuştu. Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un bu konuda yaptığı açıklamaları "Sayın Başbuğ'un bu konudaki çıkışını doğru ve yerinde buluyorum" şeklinde değerlendiren Türker, söz konusu planla ilgili detaylı bir açıklama yapılması gerektiğini belirtti. Türker, "Toplumun inançlarına ve değerlerine önem vermeden yapılacak bir girişim, daima ters teper. Ben bunun Genelkurmay bünyesinde ya da ordu bünyesindeki plan içinde yer aldığını hala kabullenemiyorum, böyle bir şeyi düşünemiyorum. Bu konuda da mutlaka gerçeklerin açıklanması gerekir" şeklinde konuştu.

-"İŞSİZLER HAYATLARINI NASIL SÜRDÜRÜR AÇIKLAYACAĞIZ"-

Türker, Türkiye'nin ekonomik durumunun AKP'nin yanlış politikaları yüzünden çok kötü olduğunu, işsizliğin tavan yaptığını kaydederek, bu konuda bir araştırma yaptırdıklarını yakında "İşsizler ne yer ne içer, hayatlarını nasıl sürdürür" bunları somut verilerle açıklayacaklarını duyurdu. Türkiye'nin gerçek gündeminin de bu olduğunu ifade eden Türker, "Ancak görüyoruz ki ülkemiz her geçen gün farklı bir gündemle meşgul ediliyor. Hükümet, farklı konuları gündemde tutarak gerçek gündemi unutturmak istiyor. Artık halkın gündemi ön plana çıkmalı" dedi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Kaynak: ANKA