DSP Lideri Sezer: "Telekom'da Peşin Ödeme Seçim Jesti"

DSP Lideri Sezer: "Telekom'da Peşin Ödeme Seçim Jesti"

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Telekom'daki Peşin Ödemenin Haririler'in Hükümete Seçim Jesti Olduğunu Belirtti.

DSP Lideri Sezer:

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Telekom'daki peşin ödemenin Haririler'in hükümete seçim jesti olduğunu belirtti.

Sezer, Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar ve dernek yöneticilerini DSP Genel Merkezi'nde kabul ederek görüştü. Görüşmede, Türk Telekom'un özelleştirilmesine ilişkin taksitlerin peşin ödenmesine değinen Sezer, "Çok olumlu bir haber gibi gözüken bu olayın altında Türk halkına atılan büyük bir kazık yatıyor" diye konuştu.

Türk Telekom'un her yıl 2 milyar doların üzerinde kar eden çok önemli ve stratejik bir kuruluş olduğunun altını çizen Sezer, kısa sürü önce şehiriçi telefon konuşmalarına yüzde 25 zam yapıldığını anımsattı. Telekom'un özelleştirilmesinden sonra 14 bin personelin başka kurumlara gönderildiğini, kurumlar vergisi oranının düşürüldüğünü ifade eden Sezer şöyle konuştu:

"Böylece, hükümet Türk Telekom gibi bir kurumu altın tepside yabancı firmaya sundu. Bu peşin ödeme de hükümetin çektiği peşkeşlere karşılık Haririler'in AKP hükümetine yaptığı seçim jestidir. AKP altın yumurtlayan tavuğu kesti."

Sezer, Başbakan Erdoğan'ın seçilirse nasıl cumhurbaşkanı olacağına ilişkin haberlerle ilgili olarak da, "Erdoğan, 2002 seçimlerinde oynadığı oyunu Cumhurbaşkanlığı seçimi dolayısıyla yeniden sahneye koymaya çalışıyor" dedi.

Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar da tüketicilerin acil sorunlarını ve çözüm önerilerini ortaya koyan bir rapor hazırladıklarını belirtti. Çakar, Türk halkının dünyada en yüksek ısınma ve ulaşım giderini, en yüksek dolaylı vergiyi ödediğine dikkat çekti.(ANKA)

Kaynak: ANKA