DSP Lideri Sezer: "İstifa Etmem Söz Konusu Değil"

DSP Lideri Sezer: "İstifa Etmem Söz Konusu Değil"

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, "Rahşan Ecevit'le ya da Başkalarıyla Zaman Zaman Farklı Düşüncelerimiz Olabilir Bu Doğal. Ama Biz İşimizi İyi Yapacağız. İstifam Diye Bir Şey Söz Konusu Değil. Ben On Binlerce Arkadaşımla Türkiye'yi Adım Adım Dolaşıyorum. Onların Hiçbirine Haksızlık Etme Hakkım Olduğunu Düşünmüyorum."

DSP Lideri Sezer:

Çağdaş Özer bildiriyor -DSP Genel Başakanı Zeki Sezer, DSP Kurucu Genel Başkanı Rahşan Ecevit'le yaşadıkları tartışmaya ilişkin, "Rahşan Ecevit'le ya da başkalarıyla zaman zaman farklı düşüncelerimiz olabilir, bu doğal. Ama biz işimizi iyi yapacağız. İstifam diye bir şey söz konusu değil" dedi.


Zeki Sezer, çeşitli temaslar için geldiği Mersin'de, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Sezer'e, beraberinde DSP Genel Saymanı Hasan Suna, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Vural, Tufan Bural ve parti yöneticileri eşlik eti.


Sezer ziyaretin adından, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Sezer, DSP kurucu genel başkanı Rahşan Ecevit'le yaşanılan "istifa" polemiğine ilişkin tartışmaların hatırlatılması üzerine şunları söyledi:


"DSP 2002'de bölündü başımıza AKP derdi geldi. Şimdi belli ki bazılarının DSP ile olan hesabı bitmiş değil. Rahşan Ecevit bizim büyüğümüz. Rahşan Ecevit'le ya da başkalarıyla zaman zaman farklı düşüncelerimizi olabilir bu doğal. Ama biz işimizi iyi yapacağız, istifam diye bir şey söz konusu değil. Ben on binlerce arkadaşımla Türkiye'yi adım adım dolaşıyorum. Onların hiçbirine haksızlık etme hakkım olduğunu düşünmüyorum. Şu anda en hızlı yükselen toplumda buluşan ve bu iki kutupta Türkiye'yi geren siyaset anlayışından Türkiye'yi çıkaracak olan parti olarak görülen DSP'nin, büyümesine kimse engel olamayacak. Biz kararlı bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Ama bazı tartışmalar olur, o tartışmaların sonuçlanacağı yer kurultaylar olur. Birbirimizi biraz üzeceğiz ama ben yüzde 30 oy almış bir partiyi teslim almamıştım. Şimdi Türkiye'nin her yerinde DSP konuşuluyor. Türkiye'nin her yerinde DSP'ye güven duyulduğunu bütün vatandaşlar söylüyor. Bu güveni boşa çıkaracak bir duruş bir eylem içeresinde olmayız."


Yaşanan süreçte herkesin kendi görüşünü söylediğini ifade eden Sezer, "Herkes kendi görüşünü söyleyerek doğruya ulaşılır. Demokrasi budur. Tek kişinin yönettiği partileri biz çok gördük. Bizde işin demokratik kuralları da işler. Ama biz işimizi iyi yaparız. Mutlaka yerel seçimlerden başlamak üzere çok büyük başarı elde edeceğiz. Şimdiden bunun katılımlarla kanıtlanmaya başlandığını söyleyebilirim" diye konuştu.

-YEREL SEÇİMLERİN YILDIZI DSP OLACAK-

Mersin'de çok sayıda önemli ismin DSP'ye katılacağını ifade eden Sezer, "DSP'ye Türkiye'nin her yerinde olan katılımlardan bir bölümü bugün Mersin'de gerçekleşmiş olacak. Parti büyüdükçe ve partinin umut olma noktasına gelmesiyle bir takım başka tartışmalarda olabilir. Bu demokrasinin gereği" diye konuştu.


Sezer, yerel seçimlere az bir zaman kala, bu tür tartışmaların başlamasının "anlamlı" olduğunu ifade ederken, "Büyüme bazılarını çok da mutlu etmiyor olabilir" dedi.


ÖDP öncülüğünde başlatılan "AKP'ye karşı sol seçenek" çalışmasına ilişkin bir soru üzerine Sezer, "Biz yolumuza devam ediyoruz. Yerel seçimlerin yıldızı DSP olacak. Geniş katılımlarla, toplumun her kesiminden insanlar gruplarla buluşuyor ve buluşacağız. Bir koalisyon denebilir onun adına, o DSP'de gerçekleşecek" diye konuştu. (ANKA)


(ÇAĞ/ZG)

Kaynak: ANKA