DSP Genel Başkanı Sezer, Giresun' da Başbakan' A Yüklendi,

DSP Genel Başkanı Sezer, Giresun' da Başbakan' A Yüklendi,

DSP Lideri Zeki Sezer Giresun' da Halka Hitap Etti. Fındık Politikalarından Dolayı Hükümeti Ağır Dille Eleştiren Sezer Şunları Söyledi:

DSP Genel Başkanı Sezer, Giresun' da Başbakan' A Yüklendi,

DSP lideri Zeki Sezer Giresun` da halka hitap etti. Fındık politikalarından dolayı hükümeti ağır dille eleştiren Sezer şunları söyledi:

¨Başbakan Giresun` a gelip konuşuyor, fındığın fiyatı 3 YTL` ye düşüyor, çünkü başbakan o konuşmalarında fındık üreticisini desteklemeyeceğini açıkça ortaya koyuyor. Sonra başbakan Ordu` ya gidip konuşuyor, fındık fiyatı 2YTL` ye düşüyor. Çünkü orada da fındık üreticisini desteklemeyeceğini ilan ediyor. Kendi deyimiyle küresel sermayenin peşine takılmış gidiyor. Küresel sermaye sözünü tırnak içine alıyorum, kendi sözüdür başbakanın. Fındık kurdu danışmanın peşine takılmış gidiyor, onun oyunlarıyla karadenizliyi cezalandırmaya çalışıyor. Ama yiğit Karadenizli, yurtsever Karadenizli o başbakanı öyle bir cezalandıracak ki feleğini şaşacak o başbakan, ben size çok güveniyorum. Fiskobirliği devreden çıkartmak için toprak mahsulleri ofisini fındık alımı ile görevlendirdi hükümet. Toprak mahsulleri ofisi hayatında fındık almamış. Zaten başbakandan da emir alıyor.

Başbakan fındık üreticisini çiftçiyi tümüyle bitirmeye karar vermiş ama aynı zamanda o toprak mahsulleri ofisi fındık alımı konusunda deneyimli değil, depoları yok, uzmanları yok, kaynağı da yok. Öyleyse Karadeniz`de hükümet yok, sizi gözden çıkarmış sahte kabadayı başbakan.

Ben biliyorum ki siz de o başbakanı gözden çıkarttınız, artık ondan kurtuluyorsunuz, elbirliğiyle kurtuluyoruz.

Fındık, Türkiye`nin en önemli ihraç ürünü, geçen yıl tam iki milyar dolarlık fındık ihraç ettik. Bu sene hükümetin ve başbakanın fındık üreticisini yok etme planı sayesinde o iki milyar doların yanına yaklaşmak bile mümkün gözükmüyor.
500-600 milyon dolarlık ihracat yapabilirsek, başarılı olduk gözüyle bakacaklar. Sadece fındık üretecisine zarar vermekle kalmayacak bu hükümetin yanlış çarpık politikası aynı zamanda Türk ekonomisine de zarar veriyor. İşte fındık olayında olduğu gibi beceriksiz bir yönetimin yanlış uygulamaları nedeniyle Türk ekonomisi her geçen gün kan kaybediyor, çiftçi ve üretici batıp gidiyor. Sonuç olarak hükümet fiskobirliğin üzerinde oyun oynamaya kalkınca, fındık fiyatları düştü. Üreticinin elinde fındık kalıyor, vatandaşlarımız açız diye bağırıyor¨ dedi.