DSP Bornova Adayı Keşoğlu: Belediyede Her Kesim İçin Meclisler Kuracağım

DSP Bornova Adayı Keşoğlu: Belediyede Her Kesim İçin Meclisler Kuracağım

DSP Bornova Belediye Başkan Adayı Aylin Keşoğlu, Üniversiteden Halka Kadar Değişik Kesimler İçin Ayrı Ayrı Meclisler Kuracağını Belirtti.

DSP Bornova Adayı Keşoğlu: Belediyede Her Kesim İçin Meclisler Kuracağım

DSP Bornova Belediye başkan adayı Aylin Keşoğlu, üniversiteden halka kadar değişik kesimler için ayrı ayrı meclisler kuracağını belirtti.

Keşoğlu, Meclisbor"lar kurarak her kesimin dertlerini anlatacağı bir belediyecilik anlayışı sergileyeceğini söyledi.

DSP İzmir İl Başkanı Aydın Sökmen ve İzmir Büyükşehir belediye başkan adayı Harun Öztürk'le birlikte basın toplantısı düzenleyen adayı Keşoğlu, Ünibor, Kadbor, Halkbor, Sanbor gibi üniversiteden halka kadar her kesim için ayrı ayrı meclisler olacağını, özel depolarla ilaç, giysi, gıda gibi israfı önleyici yardımların yapıldığı bir merkez kurulacağını vaat etti.

Engellileri de unutmayacağını, camilere girişlerine kadar hizmet götüreceklerini söyleyen Aylin Keşoğlu, özel hizmet büroları kurulacağını, mezarlıklara su götürme, hayvan barınakları, yol, ışıklandırma, atıkların ayrıştırılarak toplatılması, baz istasyonlarının ilçe dışına taşınması gibi projeleri olduğunu aktardı.

Altındağ semtinin hiç hizmet almadığını savunan Keşoğlu, metronun da bitirilemediğini hatırlatarak, "Bornovalıları ücretsiz nostaljik tramvaya kavuşturacağım. Metro biterse, tramvayla ücretsiz olarak istasyona ulaşılacak." dedi.

Bornova'da çok iddialı olduklarını belirten İl Başkanı Sökmen de 6 ilçede hanım adayları olduğunu, Aylin Keşoğlu'na yalnızca hanımlar oy verse yüzde 50 ile kazacağını öne sürdü.

Sökmen, siyasi partiler arasında valilikte imzalanan centilmenlik deklarasyonuna bağlı kalacaklarını da vurgulayarak, çevreci hareket ettiklerini kaydetti.

DSP Büyükşehir adayı Öztürk ise İzmirlilerin doğru tercih yapacağını, ehvenişerlerden birini tercih etmeye mecbur olmadıklarını dile getirdi.

Öztürk, belediye meclisi plan ve bütçe komisyonunda konuştuklarını kitap haline getirdiğini de sözlerine ekledi.(CİHAN)