DSP Aydın Merkez İlçe Kongresi Yapıldı

DSP Aydın Merkez İlçe Kongresi Yapıldı

Seçim Çalışmalarına Hızlandıran Demokratik Sol Parti (DSP) İlçe Kongrelerinin Ardından Bugün Aydın Merkez İlçe Kongresi'ni Yaptı. Tek Liste Halinde Gidilen Seçimlerde Mehmet Türkiş Merkez İlçe Başkanı Seçildi.

DSP Aydın Merkez İlçe Kongresi Yapıldı

Seçim çalışmalarına hızlandıran Demokratik Sol Parti (DSP) ilçe kongrelerinin ardından bugün Aydın Merkez İlçe Kongresi'ni yaptı. Tek liste halinde gidilen seçimlerde Mehmet Türkiş Merkez İlçe Başkanı seçildi.

Aydın Ticaret Odası toplantı salonunda yapılan kongreye partililer yoğun ilgi gösterdi. DSP Genel İdare Kurulu Üyesi Önder Aksakal'ın divan başkanlığında kongrede seçim çalışmaları hakkında da partililere bilgiler verildi.

Kongrede söz alan DSP İl Başkanı Sümer Büyükyurt, Türkiye'yi çağdaş uygarlığın ötesine taşıyabilecek tek partinin DSP olduğunu belirterek herkesin önümüzdeki seçimlerde seferber olmasını istedi. Büyükyurt konuşmasında "Atatürk'ün emanetinin değerini bilen, gençliğin de bu seferberliğe katılmasını diliyoruz. Demokratik Sol Parti'nin yeniden ülke yönetimine gelebilecek duruma erişmesi Türkiye'nin esenliği için gereklidir.Kongrelerimizi yaparak Demokratik Sol Partiyi ülke ve ulusumuz adına daha güçlü kılmayı,tüm demokratik solcuların görevi kabul ediyoruz" ifadelerine yer verdi.

Daha sonra konuşan DSP Genel İdare Kurulu Üyesi ve divan başkanı Önder Aksakal ise yakalaşan seçim süreci nedeniyle, partililerden muhtarlıklarda askıya çıkan seçmen listelerine isimlerini yazdırmalarını istedi. Aksakal partililere hitaben yaptığı konuşmada; "Genel seçimlerde yeni seçmen yazımları tamamlandı ve muhtarlıklarda askıya çıkarıldı. Tüm yurttaşlarımızın ve partililerimizin, çevrelerindeki insanlara seçmen listelerinde yer alıp almadıklarını kontrol etmelerini söylemelidir.3 Kasım 2002'de yapılan seçimlerde 11 milyona yakın seçmen sandık başına gitmedi. Bunda hepimiz suçluyuz. Vatandaş olarak üzerimizde olan sorumluluğu yerine getirmekte biraz eksikliğimiz var. 11milyon seçmenin sandığa gitmemesi ile ülkenin başına neler geldiğini hepimiz gördük. Demokratik Sol Parti yeni seçim döneminde bu konulara ağırlık vererek vatandaşın sandığa gitmesine yönelik çalışmalar yapacaktır" dedi.

Aksakal'ın konuşmasının ardından tek liste ile girilen DSP Aydın Merkez İlçe seçimlerini Mehmet Türkiş Başkanlığında oluşturulan yönetim kurulu delegelerin onayı ile iş başına geldi. Mehmet Türkiş başkanlığındaki yönetim kurulu, Kemal Demen, Çetin Üşenmez, Yeliz Domurcuk, Kudret Duruoğlu, Nilgül Cengiz, Gülşen Çiçek, Mehmet Geskin, Süleyman Meral, Hüsem Aksakal ve Faik Büyükyurt'tan oluştu.

(İK-YK)

18.02.2007 20:30 TSİ

Kaynak: İHA