Drogba Rekora Yakın Ancak Asıl Hedefi Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu

Chelsea'nin Fildişi Sahilli Yıldızı Didier Drogba, Atacağı Bir Golle Rekor Kıracak Ama Onun Asıl Hedefi Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu.

Drogba Rekora Yakın Ancak Asıl Hedefi Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu

Chelsea'nin Fildişi Sahilli yıldızı Didier Drogba, atacağı bir golle rekor kıracak ama onun asıl hedefi Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu.

İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Chelsea'nin yıldız futbolcusu Didier Drogba, atacağı bir golle, 1985 yılında Kerry Dixon'ın bir sezonda kaydettiği gol sayısı olan 30'a ulaşacak ve rekor kıracak. Fildişi Sahilli golcü, şu anda Chelsea formasıyla 29 gol kaydetti ve takımının Porto'yla yapacağı çeyrek finale yükselme rövanş maçında atacağı bir golle Dixon'ın rekorunu egale edecek. Ancak, Drogba, asıl amacının rekor kırmaktan çok, Mayıs ayından Atina'da yapılacak olan Şampiyonlar Ligi final maçında kupayı kaldırmak olduğunu söyledi. Drogba konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Dixon'ın nasıl büyük bir oyuncu olduğunu biliyorum. Onun rekorunu kırmak benim için mükemmel bir olay olur ancak eğer kazanamazsak bu beni ilgilendirmez. Eğer Şampiyonlar Ligi'ni kazanamazsan bu benim için bir anlam ifade etmez. Ben takımımın kazanmasını ve herkesin mutlu olmasını istiyorum. Eğer ben sezon sonuna kadar rekoru kıracak bir golü dahi atamazsam bu benim için bir sorun olmaz. Biz Şampiyonlar Ligi'ni ve FA Cup'ı kazanmalıyız" dedi.

Takımının, şampiyonluk yarışında Manchester United'la arasındaki puan farkını da eriteceğini iddia eden Drogba geçtiğimiz günlerde Afrika Futbol Konfederasyonu tarafından (CAF), 'Yılın Afrikalı Futbolcusu' seçilmişti.

(ERS-ERS-ÖK-S)

Kaynak: İHA