Dragan Solak Gençlerle Simultane Maç Yaptı

Dragan Solak Gençlerle Simultane Maç Yaptı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Dragan Solak Gençlerle Simultane Maç Yaptı

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, ilçeye yerleşen milli satranççı Dragan Solak, Ahmet Akın Kültür Merkezi'nde çoğunluğu çocuk 40 kişi ile simultane karşılaşma yaparken, 11 çocukla berabere kaldı ve diğerlerini yendi.

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, ilçeye yerleşen milli satranççı Dragan Solak, Ahmet Akın Kültür Merkezi'nde çoğunluğu çocuk 40 kişi ile simultane karşılaşma yaparken, 11 çocukla berabere kaldı ve diğerlerini yendi.

Karşılaşmayı çok sayı da veli de izlerken, Dragan Solak ile oynama şansını yakalayan çocuklar da büyük heyecan yaşadı. Milli satranççı Dragan Solak, Burhaniye'ye yerleşirken, Burhaniye Satranç Spor Kulübü'nün de teknik direktörlüğünü üstlendi. Dün de kulüp başkanı Dr. Birgi Tuna'nın öncülünde düzenlenen karşılaşmada 40 satranç tutkunu ile simultane karşılaşma yaptı. Yaklaşık 3 saat devam eden karşılaşmada 40 kişiyle karşılaşan, Dragan Solak, bu kadar çok i kişi ile karşılaşmanın kendisini mutlu ettiğini söyledi. Kulüp Başkanı Dr. Birgi Tuna, Dragan Solak'a karşılaşma öncesi bir teşekkür belgesi verdi.Dragan ile oynamaktan mutluluk duyduğunu anlatan gençlerden Elif İlke Şenkul, "Dragan Solak ile maç yapmak çok eğlenceliydi. Yenildim ama, biraz olsun dayandım" derken, Kemal Ata Tibukoğlu, "Dragan Solak ile oynamak çok güzeldi. Dragan Solak iyi oynadığımı söyledi. Dragan Solak ile oynamak daha iyi. Beni daha iyi yerlere getireceğini düşünüyorum. Dragan Solak bana biraz yardımcı oldu" dedi.

Erdem Könen de, "Dragan Solak ile satranç maçı yapmak çok eğlenceli ve heyecanlıydı. Bir çok kişinin için de son 2 kişinin içine girdiğim için çok sevinçliyim. Çok iyi bir satranççı. Bir çok kişiyi yendi. Güzel geçti. Bir daha zamanın olursa Dragan Solak ile yapmak isterim" dedi. Furkan Kolkoparan ise, "Dragan Solak ile oynadığım için çok mutluyum. Büyüyünce onun gibi satranççı olmak istiyorum. Dragan Solak'a teşekkür ediyorum" dedi. Mutluluk duyduğunu anlatan Dragan Solak da, "Bu gün Burhaniye de simultane oynadım. Çok mutluydum. Çünkü bu kadar çok çocuk gördüm. Çok güzel zaman geçirdim. Bu kadar çok çocuk gördükten sonra eminim Burhaniye'nin satranç geleceği çok güzel olacak. Ben de zamanım ne kadar izin verirse çocuklara yardım etmeye çalışacağım. Dr. Birgi zaten çok ciddi çalışıyor. Burada sadece o değil. Bir sürü satranç seven insan gördüm. Şimdiye kadar birçok kulüp var. Çocukları oynuyor. Anne ve babaları anlıyor satrancın ne kadar güzel olduğunu. Çocuklarını götürüyor turnuvalara. İnşallah gelecek seneler de daha çok turnuva olacak. ve eminim güzel seneler geçecektir" dedi.

Kulüp Başkanı Dr. Birgi Tuna da, Biz Burhaniye olarak çok önemli şans yakaladığımız düşünüyoruz. Dragan Solak gibi bir ustanın Burhaniye'ye yerleşmesi bizim için çok önemli. Biz bunu fırsata dönüştürmek istedik. Bir kulüp kurduk. Satranç kulübü. ve bu kulüp bünyesinde yaptığımız etkinlikler bu güne kadar büyük ilgi gördü. Bunda sonra hem Dragan'ın varlığı ile güçleneceğiz. Hem de gerek velilerini, öğretmenlerin ve satranç gönüllülerinin bize vereceği destekle Burhaniye de güzel işler başaracağımıza inanıyorum" diye konuştu. - BALIKESİR

Dragan Solak Gençlerle Simultane Maç Yaptı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title