Dr. Fazıl Küçük'ün Anıttepe'deki Kabrine Müze Yapılıyor

Dr. Fazıl Küçük'ün Anıttepe'deki Kabrine Müze Yapılıyor

Kıbrıs Türk Halkının Varoluş Mücadelesi Önderlerinden Dr. Fazıl Küçük'ün Anıttepe'deki Kabrine Müze Yapılacak. Toplam Bin 559 Metrekarelik Alan İçerisine Yapılacak Müze İçin Mimari Proje Yarışması Düzenleniyor.

Dr. Fazıl Küçük'ün Anıttepe'deki Kabrine Müze Yapılıyor

Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesi önderlerinden Dr. Fazıl Küçük'ün Anıttepe'deki kabrine müze yapılacak. Toplam bin 559 metrekarelik alan içerisine yapılacak müze için mimari proje yarışması düzenleniyor.

Dr. Küçük'ün oğlu ve Halkın Sesi Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Küçük'ten edinilen bilgiye göre, Küçük'ün kullandığı ve hayatıyla bütünleşen objelerin sergileneceği müze, özgün bir tasarımla hazırlanacak. Müzede Küçük'ün motorlu araçlarının, giysilerinin ve özel eşyalarının da sergileneceğini kaydeden Mehmet Küçük, Fazıl Küçük'e ayrıca Türkiye, Almanya, Hindistan ve diğer ülkelerden verilen değerli hediyelerin de burada halkın izlenimine sunulacağını belirtti. KKTC'de mimarlık yapabilecek

nitelikleri taşıyanların katılabileceği mimari proje yarışmasına başvuruların 28 Ocak 2008 tarihine kadar yapılabileceğini dile getiren Küçük, şartnamenin Mimarlar Odası'ndan 150 YTL karşılığında alınabileceğini kaydetti. Yarışmada birinci olacak projeye 20 bin YTL, ikinci olacak projeye 15 bin YTL ve üçüncü olacak projeye de 8 bin YTL para ödülü verilecek. Yarışmanın jüri üyeleri Kutsal Çizgen, Hasan Yücel, Abide Eryaşar, Belgin Sakallı ve Azmi Özge'den oluşacak.

(MG-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA